PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaslar Mutluluğun fotoğrafını çizdim BUYRUN..

Egeliboss
18-11-2010, 02:30
http://i.imgur.com/M4h8c.jpg

"İşte gerçek mutluluğun resmi...

Bir kuru ekmeğe muhtaç insanlar vardır ya hani,
sadece karnım doysun başka birşey istemiyorum diyerek
her ağzına götürdüğü kuru ekmek için bile şükreden
o temiz insanlar...
Mutluluğu başka yerde arama,
mutluluk aslında elinin altında....!
Sen yeterki kıymet bil..
İnsan üstüne değil,
altındakilere bakıp her zaman şükretmeyi bilmeli..

Televizyonlarda ve renkli basında yaşamları görüp
''Bizimki de hayat mı be?!!!..'' demeden önce
bu fotoğrafa bakın diyorum..." ve şu güzel cümleleri yazıyorum ..

Asalet Boyda değil , Soyda olmalı. !

İncelik Belde değil , Dilde Olmalı..!

Doğruluk Sözde değil , Özde Olmalı...!

Güzellik Yüzde değil , Yürekte Olmalı........!

new one
18-11-2010, 12:46
Hocam öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Sinema ile çok içli dışlı bir insan olarak birkaç söz söylemek isterim.

Sinemada böyle bir anlatım için belkide dakikalarınızı harcarsınız, dolarlarınız gider hep (nedense hep türkiye yapılan filmlere harcanan para miktarı dolarla ölçülür hala gelmiştir [!]) ama sırf insanlara/topluma sosyal mesaj verebilmeniz için çaba harcarsınız. Başarılı olup olmadığınızı ise Türk medyası hasılat gibi bir önyargıya kapılarak bahşettirir. Fakat gerçeğin bu olmadığıda aşikar olduğunu bizler gibi onlarda biliriz ama söylemezler işte bunu!

Fotoğraf ise böyle değildir. Öyle uzun metrajlı film rulolarınada ihtiyacınız yoktur, '''tek bir şansınız vardır oda şimdidir'''(!) Yani elinizde filmcilerin gibi öyle uzun dakilar gibi şansınız yoktur! Saliseler ile yarışırsınız. Başarılı olup olmadığınızı ise belirleyen unsur şudur:

^^Fotorğaf öyle bir olmaki topluma ''tokat'' gibi çarplalı ve o ''şakk'' sesinden sonraki sersemlik ile düşünme yetisini tekrardan kişi/kişiler kazanmalıdır!^^

^^Alıntı bir sözdür, ünlü bir fotoğrafçının bir röportajında vermiş olduğu bir demeçtir...

Cüneyt
18-11-2010, 17:19
Orhan Ellerıne saglık gercekden new one dedıgı gıbı bu fotograf "şak" dıye ınsanın yuzune vuranlardan cok guzel bır kare ve ders alınması gereken bır tablo :alkis