PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuran-i Kerim Okumasini ßiLiyormusunuz

SiLent
16-05-2010, 00:07
Kur’an-ı Kerim, insanlara doğru yolu göstermek üzere gönderilen son ilahi kitaptır. O, Sevgili Peygamberimize nasıl indirilmişse en ufak bir değişikliğe uğramadan günümüze kadar gelen bir hidayet rehberidir. Asırlardan beri Müslümanların okuyup, ezberledikleri ve en büyük saygıyı gösterdikleri şaşmaz ve yanılmaz bir pusuladır. Bir Müslüman’ın en önemli görevlerinden birisi de, Kur’an-ı Kerim-i okumak ve okutmaktır. Zira Kur’an-ı Kerim’den ibadetini yapacak kadar ayet ve sure okuyup ezberlemek, her Müslümanın üzerine farzdır. Yüce Allah (c.c.) “Ey Muhammed! Rabbinin kitabından sana vahyedileni oku.”[1] Buyurmuş; Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.)’de: “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve onu başkalarına öğretenlerinizdir.”[2] buyurarak Kur’an-ı Kerimi öğrenmeyi ve öğretmeyi bizlere tavsiye etmiştir.

Egeliboss
18-05-2010, 03:24
Malesef bilmiyorum..ama ögrenmeyi cok arzu ederdim...

SiLent
19-05-2010, 15:19
in$ Ögrenirsn :)
insan insteince imkaniszi ßa$araßiLr :byee

SüKuT-u LeyL
19-05-2010, 15:56
Böylesine güzel bi konu için teşekkür ederim Sümeyyecim:)Çok şükür Rabbime anlamını bilerek okuyorum:)Mevlam herkese öğrenmeyi nasip eder inşallah:)

SiLent
19-05-2010, 18:19
Böylesine güzel bi konu için teşekkür ederim Sümeyyecim:)Çok şükür Rabbime anlamını bilerek okuyorum:)Mevlam herkese öğrenmeyi nasip eder inşallah:)
Amin! In$ALLAH :+

sevdalinka
18-10-2012, 01:21
okumada sıkıntı yok mükemmel ama anlamada var :yok