PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kadınlar erkeklerden daha geveze değilmiş

alamut
10-07-2007, 10:27
ABD ve Meksika’da yeni yapılan araştırmalar, erkeklerin de en az kadınlar kadar geveze olduğunu ortaya koyuyor.

Texas Üniversitesi ile Arizona Üniversitesi araştırmacı ekibinin Science dergisinde yayımlanan makalesinde, kadınlarla erkeklerin bir günde aşağı yukarı aynı sayıda kelime sarf ettiği belirtildi. Araştırmaya göre kadınlar bir günde 16 bin 215 sarf ederken, erkekler de 15 bin 669 kelime sarf ediyor ve aradaki fark ise sadece 546 kelime.

Araştırmacılara göre, “bu kadar az kelime farkı istatistiki olarak anlam ifade etmiyor, yani kadınların erkeklerden daha geveze olduğu savı çürütülmüş oluyor.”

Bu yeni araştırma, kadınların günde 20 bin erkeklerin ise günde 7 bin civarında kelime sarf ettiğini söyleyen erkek yanlısı sıradan klişelere de bir son vermiş gibi görünüyor.

alamut
10-07-2007, 10:32
Bence bir araştırmada Türkiyede yapılmalı ozaman gercekler cıkar gevezeler bellide neyse :Pp

dolphin
10-07-2007, 10:54
bu araştırma amerikalılar için bence şimdi biz gevezemiyiz :nee :nee
yahu belli işte sabah programlarından:kop:kop:kop:ok

Cüneyt
10-07-2007, 12:18
Yanı abıcım yaaa hep bıze gelırler ama hıc soyle etrafına bakıp yolda yuruyen 2kısıyı ızlemezler neden???
' kısıden bırı erkek dıerı ıse bayandır ve bayan sureklı konusur erkek ıse surek lı kafasını dagıtıcak nokta arar yolda:kop

LaL
10-07-2007, 16:38
aman valla Türkiyeye yayılmasa bu geveze erkekler çok iyi olur tarafsız olmak gerekirse kızlar yeterince konuşuyo zaten..:sinr
gerçi türemeye başladılar da şu dolmuş muhabbetleri hiç çekilmiyo mesela yok erkek dediğin fazla laf yapmıycak yaw dedikodu da bayanları geçenler var cak cak...çok ayıp..hiç sevmem ne bayan da ne erkekte..

melda
10-07-2007, 17:24
bencede çok doğruu bi nokta bazı erkekler kadınlardan daha geveze yani bizi aşıyolar bazen bu konuda kabullenin!!!

irem
10-07-2007, 19:08
saol biliyoruz biz neyin ne olduunu

çiLEK
10-07-2007, 23:00
Şimdi arkadaşlar şöyle öyle oluyor erkekler bir kelimeyi bir defada anlamadıkları için biz bir kaç kez tekrar etmek zorunda kalıyoruz defalarca tekrar ettiğimiz için aynı şeyi sanki çok konuşuyormuşuz gbi algılınıyor halbuki bu koca bir yalan bir şeyi bir defada anlayın aynı şeyi defalarca söyletmeyin kardeşiim :daan
Bir lafımızı iki etmeyin :D
bak ozaman az mı konuşuyoruz çok mu konuşuyoruz anlıyacan :ok

cazgin
11-11-2007, 12:30
arkadaşlar siz hiç erkek çenesinden sıkılan bir kız gördünüz mü?
veya kocasının sürekli dırdırından bunalıpta boşanma talebinde bulunan bir bayanı gördünüz mü? ben görmedim. demek ki bu amerikalılar araştırmayı yaparken biraz eş korkusu gütmüşler:)

KuMaNDaN
06-02-2008, 14:59
yaw abartmaya we tartışmaya gerek yok :D
ben kendimden örnek weriim..
annem hep konuşur konuşur babam hep dinler okadar.. :D:D

eLiF
08-02-2008, 01:27
ben hep haberleri mahalledeki emekli amcalardan alıyorumyaa otobüste dır dır hiç susmuo erkekler bencede erkekler dha geveze yaa

exorsistgirl
19-03-2008, 21:45
yok yhaaa kıslar gewese cidden ben biliom nerden biliom acep:dislek