PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AKP'nin başlattığı ve sert muhalefete hedef olan`Kürt Açılımını`destekliyor musunuz?

Mic Jack
26-08-2009, 13:25
AKP Hükümetinin başlattığı ve sert muhalefete hedef olan ``Kürt Açılımını`` destekliyor musunuz?

26-08-2009, 22:02
DEstekLemiorum

burcu
26-08-2009, 22:49
kürt açılımı destekliyorum ama yöntemini desteklemiyorum.oratada bir sorun var fakat bu kürtlerle yaşanılan bir sorun değil tamamen pkk ile yasanılan bir sorun bu ayrımın yapılması açısından bence bu açlım gerekli çünkü yıllaraca pkk lılar türkiye bizi tanımıyor bizi yok sayıyor hakkmız yiyip duruyor dedıler durdular bizi görmezlikten geliyor deyip durdular.kimi kürtler bu galeyana geldiler pkk bu çatışmalardan bu eziklik duygusundan beslenen bir örgüt.bu yıl devlet kürt vatandaşlarımıza önemli adımlar atma çabasında.devletin bence kürtleri szi kürtsünüz biz türküz diye ayırt etmek yerine hepimiz türküz diyerek bir ortak noktada buşlusturmaya çabalamasından daha güzel birşey olamaz.işte kürt açılımı bence bu olmalı. fakat eğer kürt açılımı koskoca turkiye cumhuriyetı bakanlar kurulunun ,meclis grubununn dtp gnin genel kuruluna tasınmasından geçiyorsa( ki halen pkk bir terörö örgütüdür dememişlerdir) bunun yolu öclanan denen sahsıyetın yol harıtasından geçiyorsa sonuna kadar karşıyım yada dtp nin bünyesinden geçiyorsa karşıyım.bu yoldan çıkmıda göze alırım.mutlaka herkesin ailesinde bir şehit vardır benım dayımın oğlu o şerefe nail olabilenlerdn biz hiç gocunmadık onun ölmesinde,n ben bizim bölgemeizde bir süre şehit gazi yakınlarıylada gönüllü olarak hizmet verdim hiçbiri oğlunu yada oğlunun kolunu bacağını bu vatana vermesınden gocunmuyor içleri acımıyor ama hükümet imralıdan gelen o kasörlerden geçen yol haritasınıı izleyecekse bu toprağa dökülen tek damla kanın helala edileceğini sanmam.bu büyük risk ozamn annalar artık neye dayanarak cocuklarını askere yollayacak dağda yendiklerimize masa baında yenılmemek dileğiyle.

burcu
26-08-2009, 23:09
aslında uzun yazmışım yazacaklarımı ama birşey daha eklemek istiyorum.ben bu kürt açılımınıda biraz balon görüyorum.türkiyenın son yıllar ki gündemi ya başörtüsü oldu ya kürtçülük.hükümetler kendi görüşlerini göre bu konuları vıcıkvıcık ettiler.kimse kimseyi asıp kesmiyor sokakta kürt oldugu için açık veyahut kapalı oldugu için.sorun üniversitelerde devlet dairelerinde yahut dağlarda yani devletin el attığı mecralarda yoksa haklta belırgın böyle yasanan sorunlar yok.maalesef üniversitelerde başörtüsü sonradan yasak olmuşturt.yine siyasatçilerin sanki böyle bir sorun varmış gibi yansıtmaları sonucu o kadar çok konuşuldu ki asıl bu tartısmalardan sonra başörtüsü sorunu çıktı.i sonra devlet gardını aldı.şuanda korkarımaynı şelikde kürtçülük yapılyıyor.umarım başörtüsünde oldugu gibi ters tepmez

Cüneyt
30-08-2009, 20:02
Fikren Bende Bunu desteklıyorum Yıllardır Doguya Hızmet Polıtası Var Ancak Oraya Yatırım Yapan Kısılerı Koruma Yok Ben Gıdıyorum Mılyonlarca DOlar Ile Yatırırım Yapıyorum Soınra Pkk nın Elı Masalıları Gelıp Yaa Hızmetımden yada paramdan alıyor veya kapattırmaya gıdıyor nerde polıs nerde asker korumadıgımız onca kürt vatandasımız mısalı DTP nasıl oy alıyor sorusu mısalı elı masalı pkk gıdıyor sızı bız korururz tc koruyamaz bıze verıceksınız olay burda bıtıyor ordakı ınsalara buzdolabı para vermek degıl guvence vermek oenmlı coluk cocuguna bu guvenı hıssettırmek...Açılım Nedir Bence Bı Hiçtir Başörtüsü Olayı Misali Sinema Salonunda Ben Yanımdakı Kısının Degıl Sınemanın Tadına VArmak Isterım :byee

SiLent
10-09-2009, 13:42
AsLa DestekLemiorm!

Gaia
14-09-2009, 17:01
desteklemùiyorum

burcu
14-09-2009, 23:49
kürt açlımı falan derken iyice akılları bulandırıyorlar.artık kesinlikle iyiniyet bulamıyorum hükümetin adımlarında.açlımsa bunlar karşılıklı olmalı ve bunlar taviz olmamalı.peki hükümetimzi ne yaptı kürtçe bölüm açılmasıyla ilgili girişimler yaptı ilkoklul çocuklarının müfredatına ayrımcılık başlığı koydu.biz kocaman adamlar bile işin içnden çıkamıyoruz şimdi çocucklar bu kürt bu zaza bu çerkes bu alevi bu sünni diye farklı farklı altbaslıklarda türkiye cumhuruyteti vatandasını parcapincık edecekler.bir hocamızın tabiri vardı paylaşayım: Benım aklıma türkiye denılınce mozaık gelmiyor.mozaık birbirlerine ait olmayan parçaların yanyana koyulmasıyla olusur.benım aklıma türkiye denılınce ebru sanatı gelıyor.ortak bir zemınde birbiriyle içiçe geçmiş mükemle bir uyum. bence bu daha güzel ifade edıyor bizi.biraz tiribünlere oynanıyor sanki..hadi oynandı bizde gözyumduk peki karsılıgnda ne aldık 11 şehit.bugun bir haber kanalında bir dtp li bir parti üyesi barzanıyle kutlama yapmak üzere k.ırak a gideceklerini söyledi.ne kutlaması acaba? diyarbakırda dagdan inan bir teröristin cenazesınde yasanan görüntüleri izlemissinizdr.yanlıs yol izliyorlar.kürt meselesinden beslenen bir partıden kürt meselesini çözmesini istiyorlar.kimle muhatap oluyor türkiye cumhuruyeti.h hükümeti.muhatabımız pkk ya terorist demeyn bir partı olmamalı.ortalıkta sadece toz duman var.adamlar aba altından sopa gösteriyor.turkiyenin üniter yapısı bozulmasın ama ....diye baslayan cümlelerin isteklerını yerıne getirmek turkıyenın uniter yapısını bozmaya yönelik temelıne konan dinamıtlerden baska birşey değilidr...

NiTRoZaMiN
17-09-2009, 16:16
kararsızım nabarsın :)

SiLent
17-09-2009, 16:26
Neyi DestekLiyoruz Neyi DestekLemiorz onu biLe biLmiorz(!)
Bu aciLim Tamamen ayrimciLik yaraticaktir.. kürtce kanaL aciLdii Türkcede buLunmayan harfLer aLfabeye giriLmesii söz konusu oLdu.. Uyanin! Türkiyeyi böLmek isteyenLerin oyununa geLmeyeLim.. gectigimz haftaLarda siyaset meydanini izLeyenLer biLir hakkariLi o cocugun ettigi LafLari! O cocugun söyLedigi sözLerden sonra nasiL destekLeyeceksinz! kürtLerin %98'i pkk yanLisidir!

Egeliboss
12-05-2010, 06:44
Desteklemiyorum....Herkes Kanunlar karsisinda esittir,dini,dili,irki ne olursa olsun...Hic bir kesime ayrimcilik yapilmamalidir,aykiriciligada karsiyim...

catlaq_
31-05-2011, 23:31
Desteklemiyorum...

sevdalinka
18-10-2012, 20:19
desteklemiyorum sadece bu konuda değil birçok konuda

Cüneyt
18-10-2012, 21:48
hayır desteklemedim ve sonuçlarınıda görüyoruz daha halada hata üstüne hata yapıyor AKP