PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok özür dileyen, çok hata yapan mıdır?

EzgiAcik
14-08-2009, 22:29
(http://www.sanalforum.biz/externalredirect.php?url=http://www.createphpbb.com/hayatbilgisi2/viewtopic.php?t=3650&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&mforum=hayatbilgisi2)

EzgiAcik
14-08-2009, 22:31
bence... çok özür dileyen çok hata yapıyoda olablr olmaya da bilir..
kişiye göre değişir bu durum..
kimisi vardır özür dilemekten acizdir.. hatalı da olsa türlü oyunlrla karışısındakinin aklını çeler ve haksız bile olsa ona özür diletebilir..
haklı olan kişide kanıp özür dileyebilir..
var bunun örnekleri çevremde de..
bu yüzden her özür dileyen hatalı olduğundan dilemez..
ama bunun yanında gerçeken haksız olanlarda özür diler..
öyleleri de vardır..
ama çok özür dileyen hata yapandır diye sınırlayamayız..
bana göre :ok

15-08-2009, 00:31
Fikrim Yok kimi insan her$eye özür diLer ama sürekLi hata yaptığı için deiL ßence ßu karı$ık ßi konı ;)

Cüneyt
15-08-2009, 00:38
Çok Özur Dıleyen Elbet Bırgun Çok Ozur Dıletır Soylekı Hata 2 Defa Yapılırsa Aptallık Olur Her Hata Bırer Olgu Bırakır Özur Ayrı Bır Kavram erdemdır Her Ozur Dılemeden Kafanıza Kazınır Bu Sıze Anlam Katar...

Senın Yorumuna Katılıyorum Ezgi Oyle Kısıler Cevremde Cok Ben cene Makınesı Dıyorum Onlara BAzıları Haksız Iken Haklı Konuma Gırer :kop

esin
15-08-2009, 00:55
bence evet ancak çok hata yapan çok özür diler zaten artık herkez herşeye özür dileyip geçiyor özür dilemek hatamı kabul ediyorum demektir zaten gel gelim Ezgicim "her özür dileyen hatalı olduğundan dilemez.. " lafına haklıyken haksız gibi özür dilemek zaten başlı başına bir hatatır ve ona özür diletememekte bilemiyorum anlatabildim mi :)

SüKuT-u LeyL
15-08-2009, 14:11
Bence çok özürdileyen hatalı olduğu için dilemez.Hatalı olduğunu düşündüğü için diler.genellemeye sokmayalım ama enazından bende böyle bi durum var

EzgiAcik
15-08-2009, 14:49
bence evet ancak çok hata yapan çok özür diler zaten artık herkez herşeye özür dileyip geçiyor özür dilemek hatamı kabul ediyorum demektir zaten gel gelim Ezgicim "her özür dileyen hatalı olduğundan dilemez.. " lafına haklıyken haksız gibi özür dilemek zaten başlı başına bir hatatır ve ona özür diletememekte bilemiyorum anlatabildim mi :)

tam olarak anlamadım.. zaten hatalı bi davranış yapıyo özür dilemesi iyi mi diyorsun..

Gaia
15-08-2009, 16:03
duruma gore degisebilir
kimileri vardir hep kendini hakli bilir yapacagini yapar bir ozurle affedilecegini dusunur, yuzsuzdurler, hatalarini asla kabullenmezler (en nefret ettigim tiplerdendir onlar)

kimileri vardir yaptigi hatadan ders alir, ozur diler yada dilemez ama o hatayi tekrarlamaz,

galiba sonucta cok ozur dileyen cok hata yapiyor gibi ama, onemli olan her hatadan ders alip tekrarlamamaktir

esin
15-08-2009, 16:12
tam olarak anlamadım.. zaten hatalı bi davranış yapıyo özür dilemesi iyi mi diyorsun..

hayır canım benim tam tersi şöyle düşün seninle bir konuda tartışıyoruz ben senin kalbini kırıyorum ve üstüne senden özür diletiyorum burda hatalı olan benim ama sende haklıyken benden özür dilediğin için haksızsın yani kendine haksızlık yapmış oluyorsun demek istediğim "haklı olan kişide kanıp özür dileyebilir..
bu yüzden her özür dileyen hatalı olduğundan dilemez.. " diyorsun ya işte sende özür dilediğin için kendine haksızlık ediyorsun buda bir hatadır ve olay çok hata yapan çok özür dilere gidiyor yinede benim fikrim dediklerine lafım yok canım kafam dolu toparlıya bilmişimdir umarım :)

EzgiAcik
15-08-2009, 17:11
hayır canım benim tam tersi şöyle düşün seninle bir konuda tartışıyoruz ben senin kalbini kırıyorum ve üstüne senden özür diletiyorum burda hatalı olan benim ama sende haklıyken benden özür dilediğin için haksızsın yani kendine haksızlık yapmış oluyorsun demek istediğim "haklı olan kişide kanıp özür dileyebilir..
bu yüzden her özür dileyen hatalı olduğundan dilemez.. " diyorsun ya işte sende özür dilediğin için kendine haksızlık ediyorsun buda bir hatadır ve olay çok hata yapan çok özür dilere gidiyor yinede benim fikrim dediklerine lafım yok canım kafam dolu toparlıya bilmişimdir umarım :)

hmm şmdi anLadm..
evet aslında hiç öyle düşünmemiştim.. mantıklı :ok

esin
15-08-2009, 22:12
anlaştıysak sorun yok :D