PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski Sevgiliden Arkadas Olur Mu???

Cüneyt
20-11-2006, 01:29
Bence Olmaz Neden Derseniz Hep eskılerde Kalıcak Arkadaslıgınız

Veeeee sizlerin yorumlarinizi bekliyorum ......

iyi yazmalar !!

çiLEK
22-01-2007, 18:13
Olmaz !!
olamaz ben eğer eski sevgilimle arkadaş olursam yeni sevgilim de eski sevgilisiyle arkadaş olmaya filan kalkar sonra çıngaar çıkar olmaz öylee şeyy
biten şey bitmiştir

NaFO
22-01-2007, 18:26
Kesinlikle hayır
ayrılma sebebi
yalan, aldatılmak , ya da severken ayrılmaktır
(severken ayrılık diye bir şey olamaz , bu sevgi ve saygının bittiği demektir sadece adı severken ayrılmak olur)
bilinç altında yer eden olay
eski çıktığına sevgiyle bakmazsın ama kin de duymazsın
hep acı verir
en iyisi görüşmemek onun başkalarıyla oluduğunu duymamalısın

Dealxa
12-02-2007, 13:57
bence olmaz gönül ister ama vücut buna engel olur bu bana bi kız arkadaşımın lafıydı

dolphin
12-02-2007, 14:31
Olmaz !!
olamaz ben eğer eski sevgilimle arkadaş olursam yeni sevgilim de eski sevgilisiyle arkadaş olmaya filan kalkar sonra çıngaar çıkar olmaz öylee şeyy
biten şey bitmiştir
düz mantık çok iyi açıklamışsın çilek

gönül ister ama vucüt buna engel olur
buna da katılıyorum

ama ben size başka bişe sorayım.. peki Arkadaştan sevgili olur mu?:nee

MiЯǺģξ
12-02-2007, 14:35
sevgiliden ark olur ama pek saglıklı olmaz :dil

arkdan da sevgili olur ama acılmasını bilirsen :ok

Dealxa
12-02-2007, 15:07
ben çok korkardım açılmaya onun arkadaşlığını kaybetmekten korkardım, ama en sonunda söylerdim asla içimde kalmasına izin vermezdim zaten bi kere izin verdim çok pişman oldum ama artık asla :ok

18-02-2007, 20:59
neden olmasın ki Hem de çok yakın bir arkadaş olur sırdaşın olmuş olur nbe güzel işte

irem
30-03-2007, 16:16
dostluk aşka dönüsebilir ama ask dotluga ASLA kesinlikle arkadaslar bence olamaz

perikızı
09-04-2007, 19:53
dostluk sevgiye dönüşüyor ama dönüştürmeyin tavsiye etmem

çiLEK
03-06-2007, 13:01
düz mantık çok iyi açıklamışsın çilek

buna da katılıyorum

ama ben size başka bişe sorayım.. peki Arkadaştan sevgili olur mu?:nee

o da olmaz arkadaşım en azından bende olmaz öyle şeyy ya arkadaşımdır ya da sevgilimdir ikisnin ortası olamaz benim için insan ilşkileri siyah la - beyaz gibi kesin ayırt edici olmalı ortası olmamalı gri ilişkiler kafamı karıştırır herzaman bende herkesin yeri bellidir:melek

perikızı
03-06-2007, 21:17
zaten sevgiler hep arkadaşlıkla başlamazmı tanıştığımızın ilk günü birbirimize hemen canım aşkım demiyoruz zaman geçtikte aşka dönüşüyor bence

Cüneyt
04-06-2007, 00:24
Yanı arkadas olmadan nasıl askı yasıcaksın kı cilek sen bence dırek kesdın attın ama anlam yok cumlede:sinsii

perikızı
04-06-2007, 01:27
konuş be kelebeğimmm...!

irem
04-06-2007, 13:44
aşk arkaslıklan başlar eski sevgiliden arkadaş olur kanımca bn olurum eski sevgilimle arkadas ne varki yaa bn catlagım bnden herşey beklenir

isimsiz
11-06-2007, 15:40
bence arkadaştan sevgili olur ama eski sevgiliden arkadaş olmas.

eLiF
25-07-2007, 22:07
bencede ya arkadaştan sewgili olar ama sewwgiliden arkadaş olmaz demekki ayrılma sebebindede var bi şeleri yürütemioruz ve ayrılma kararı alıyoruuz neden daha arkadaş kalalımki

çiLEK
30-07-2007, 01:15
bence arkadaştan sevgili olur ama eski sevgiliden arkadaş olmas.
biri anlamış beni helal sana beşiktaşlı nasıl olsa ee tabii kapasite meselesi konu zaten eski sevgileden arkadaş olurmu

crazy angel
30-07-2007, 12:28
"Arkadaş kalalım..." sözü, her ayrılık konuşmasının bir numaralı süsüdür. Üstelik insanlar bunu yetişkin olmakla, olgun olmakla da özdeşleştirir oldu. Bana sorarsanız kazın ayağı öyle değil. Eski sevgilinizi hayatınızdan çıkarmadan normal bir yaşam sürdüremezsiniz. İki dakika delikanlı olmak lazım hayatta.
Her ne kadar herkesin, özellikle de "ayrılalım" diyenlerin ortak dileği olsa da, ayrılıklar genellikle pek eğlenceli şeyler değildir ve çoğu zaman kanlı geçer. Köprüler atılır, cephanelikler uçurulur, eşyalar kolilere doldurulur, mektuplar kuryeyle geri yollanır v.s. Elimizde genellikle bir kalp kıran, bir de kalbi kırılan vardır. Kalp kıran taraf, uzun zamandır ağzından çıkarmaya çalıştığı bakladan kurtulmanın sevinciyle alemlere tsunami (dev dalgalar) gibi akarken, kalbi kırılan ise haftalar, aylar boyunca acılara boğulur, arkadaşlarının beynini ütüler, ailesiyle yaşıyorsa aile fertlerinin sinir sistemlerini zedeler. Birlikte bir sürü güzel şey paylaştığınız biriyle ayrılmak çok zor iştir nitekim.
Bu arada ayrılık konuşmalarının hemen hemen tamamında "hayatından çıkmak istemiyorum", "arkadaş kalabilir miyiz", "sen mükemmel bir insansın, seni kaybetmek istemem" gibi dünya populasyonunun hemen hemen tamamı tarafından kullanılmaktan aşınmış laflar sarf edilir. Bunlar bazen karşındaki kendini iyi hissetsin diye başvurulan titrek iyi niyet sözleri, bazen son derece içten gelen birer dilek, bazen de terk edilen kişinin sağladığı her türlü avantajdan bir şekilde faydalanmaya devam etmek için sapılmış yan yollardır. Ama gerçekte insan eski sevgilisiyle arkadaş kalamaz. Tabii ki istisnalar vardır ama bunlar adı üzerinde birer istisnadır ve herkesin bildiği gibi istisnalar kaideleri bozmaz...
Arkadaşlarınıza sırlarınızı anlatabilmeli, yaşadıklarınızı söyleyebilmeli, sıkıntılarınızı paylaşabilmelisiniz değil mi? Peki eski sevgilinize, geçen gece nasıl bir hatunla birlikte seviştiğinizi anlatabilir misiniz? Ya da önceki akşam sinemada gördüğünüz herifi ne kadar arzuladığınızı. Bunu yapsanız bile muhabbet olsun diye değil büyük ihtimalle canını acıtmak için yaparsınız. O zaman da bu iş arkadaşlıktan çıkar ve sidik yarışına döner.
Arkadaş kaldığınız eski sevgilinize anlatabileceğiniz şeyler tabii ki vardır ama, yeni biriyle karşılaşma durumu her zaman biraz kıllı haller yaratır. Bir de işin içinde karizmayı kollamak ve korumak var tabii. Geçen gece nasıl da ekildiğinizi ya da terk edildiğinizde içinizin nasıl da acıdığını anlatabilecek misiniz bakalım? Ben sizin yerinize cevap vereyim. "Hayır!"
Bu arkadaş kalma işi daha çok sevgilinizin bir şekilde yanınızda olmasını ve hayat sarpa sardığında sizi rahatlatabilecek bir güvenlik telefonunun cebinizde durduğundan emin olmanızı sağlayan bir şeydir aslında. Arada sırada arayıp nasıl olduğunu sorar ve nasıl olduğunuzu söylersiniz. Ama anlattığınız ve dinlediğiniz haller genellikle gerçek haller olmaz. Bu da bir arkadaşlığı, özellikle de sevgili olmuş biriyle paylaşılması gereken kadar yakın bir arkadaşlığı taşımayı iyice zorlaştırır.
Yeni ufuklara yelken açmak zor iştir. Özellikle de eski hayatınız hala cep telefonunuzun hızlı arama listesinin iki numaralı tuşunda kayıtlıysa. Terk eden için daha kolay gibi görünse de, bir ayrılığın etkilerinden kurtulmak zor iştir. Sosyal ve duygusal anlamda burnunuzun üzerine her dikildiğinizde eski sevgilinizi ve alışkanlığın hissettirdiği huzuru ararsınız. Belki de insanlar bu yüzden durmadan geri döner ve her döndüklerinde de hayatlarını iyice düğüm ederler.
Eski sevgilinizin hayatınızın bir yerlerinde durmasına izin verirseniz hayatınıza devam etmeyi daha zor bir hale getirirsiniz. Yeni tanıştığınız insanlarla yaşadığınız her düş kırıklığı, açtığınız yeni sayfalarda sizi rahatsız eden her detay, nasıl olsa kaçacak yeriniz olduğu için kısırdöngüye girmenize sebep olabilir. İleri bakamazsınız çünkü arkanızda hayaletler vardır.
Bu arada eski sevgiliyle ilgili iyi şeyleri hatırlamak, yaşadığınız ve değer verdiğiniz bir ilişkiyle ilgili güzel detaylar saklamak iyi bir şeydir. Eski sevgiliyi hayatınızda tutmak hatırlanacak güzel şeylere ciddi bir katkı yapmayacağı gibi, zaten bitmiş bir ilişkiyi iyice balçığa saplamaktan başka işe yaramaz.
Bir ütopyanın parçaları olsaydık, eski sevgililer arkadaş kalabilir ve birlikte oldukları süre içinde çok yakınlaştıkları için çok iyi arkadaş da olabilirlerdi. Ama kıskançlık, acı, tutku filan gibi duyguların var olduğu ve insan doğasının yapmaktan çok yıkmaya yatkın olduğu düşünülecek olursa bunun pek mümkün olmadığı da anlaşılır diye düşünüyorum. Bu yüzden eğer ilişkiniz başlamadan önce çok iyi arkadaş değildiyseniz, tamamen anlaşarak ve birbirinizi kırmadan ayrılmadıysanız, başka insanlarla görüşmenizin ikiniz açısından da hiçbir sakıncası yoksa ve birlikte geçirdiğiniz ve geçireceğiniz zamanın tamamında birbirinize karşı dürüst olmayı başardınız ve başaracaksanız arkadaş kalın bakalım. Yazının başında dedim ya, istisnalar kaideleri bozmaz. Aksi halde arkadaşlığı unutup ileri bakın. Gidenin giderken kopardığı yer hep acır. İlk krizde de yara tekrar kanamaya başlar. Kanama dediğin de adamı dünya şampiyonluğundan eder. Aman diyeyim...

DarkneSsSoul
26-10-2007, 11:44
kesinlikle olmazz

Cüneyt
29-10-2007, 21:07
pekı boyle bır olay yasayan varmı hayatında yanı sevgılısındekadas olan??:D

incitanesi
03-11-2007, 20:49
olmaz

LaL
08-11-2007, 01:31
olmaz...tabi hergün yeniden öLmek isteyen varsa neden oLmasıN...

HIRCIN_KIZ
12-02-2008, 13:14
kesınlıkle olmaz boyle bısey hele bıde ayrılan karsı tarafsa ve halen sevıyosan her konustugunda arkadaş olarak ömrunden omur alır ya kesınlıkle eskı sevgılıden arkadaş olunmazzzzzzzzzzzzzz:no:no:no

kelebek_fly
12-02-2008, 13:34
mümkün değil bence biz aytıldık ama dostuz muhabbeti çok saçmaa sevgiyi aşkı paylaştığın bir insanla nasıl arkadaş olmayı düşünür insan yaa :ne

melda
17-02-2008, 15:27
bencede olmazz aslaa

efsun_hatun
11-03-2008, 12:00
karşıdaki insana bağlı... ama ben olduğunu gördüm :)

hadee11
11-03-2008, 12:32
olanlar da yok değil

irem
11-03-2008, 14:21
oluyo yaa biz ogzhanla kanka oldk:D

efsun_hatun
11-03-2008, 14:26
yok artık kanka:S:S okadar değil ama slm alıp verdiğin bi arkadasın olabilir ;)

irem
13-03-2008, 14:21
yoo bn knka diorm o ne düşünüyo bilemem:D

iskece
17-03-2008, 01:53
Bence olur. Cok guzel olur. Tecrubelerime dayanarak soyluyorum. SU an cok iyi arkadasiz.:samp

hilal__55
17-04-2008, 17:46
bence olmaz

gökten1melek
08-05-2008, 12:54
bence olur
zaten hayatınıza arkadaş olarak giriyor
sevgiliniz aynı zamanda hayat arkadaşınız dostunuz oluyor
ama aşk bitince arkadaş olarak bir sevgi kalmaz mı
yaşananların hatrı olamazmı
tabiki bazı ilişkilerde olmaması daha mantıklıdır ama bunu kesinlikle olmaz gibi bir yargıya bağlamak yanlıştır bence

muzoocan
17-05-2008, 22:19
bence olunur birlikte yakılan ateşin birlikte söndürülmesi bence en mantıklısı yoksa taraflardan bir tanesinin ateşi çevreye yansıyabilir....

ozgeee
18-09-2008, 18:07
ben iki durumu da yaşadım ikisini de biliyorum arkadaştan sevgili olur ama nasıl bi arkadaşın olduğun bağlı bende olduğu gibi 6-7 yıllık arkadaş sandığın kişi gelir teklif ederse tabii ki de olmaz, sevgiliden de arkadaş olmaz bir süre sonra mutlakaa tekrar bir şeyler çıkıverir ortaya şaşar kalırsınız ARKADAŞINA O GÖZLE BAKMAYACAKSIN, ESKİ SEVGİLİNİ DE ARKADAŞ DİYE KENDİNE YUTTURMAYACAKSIN :byee

Gaia
18-09-2008, 18:24
zaten iki sevgili niye ayrilir sevgi saygi bittigi icin
ki sevgi saygi yoksa arkadaslikta olmaz
olur diyenlerede inanmam

ozgeee
18-09-2008, 18:27
evet haklısın glpree

circirbocugu
18-09-2008, 21:45
Olmaz!

polis_83
20-11-2008, 04:21
olmazzzzzzzzz asla olmazzzzzzzzzzzzz

Cüneyt
20-11-2008, 18:17
Ne Kadar Onyargılısınız Tabularınızı Yıkın Bence Olur...
Insan Hayatında Olmayacak Sey Yoktur Yapamayacagı Seyler Vardır

polis_83
20-11-2008, 18:36
Bence Olmaz Neden Derseniz Hep eskılerde Kalıcak Arkadaslıgınız

bu yorumu yapan sensin onur ama kalkıp buğünde

(Ne Kadar Onyargılısınız Tabularınızı Yıkın Bence Olur...
Insan Hayatında Olmayacak Sey Yoktur Yapamayacagı Seyler Vardır)

ilginçççç :no:no

Cüneyt
20-11-2008, 19:32
Ben Yıkdım Cunku Bu Kesınlıge Kavusdu Suan Kendımı Okadar Aptal Hıssedıyorum kı O Gun Kullandıgım Kelımeler Adına Degıl Onyargım Adına:ok

polis_83
21-11-2008, 01:01
estgf canım ama sevindim senin adına umarım düşüncelerinde yanılmazsın...

cecece
21-11-2008, 01:08
eski sevgilinden arkds olunurmu , olan varmi bilmiorum ama ben olamam olmam da.. arkdsim diye her konusmaya basladgnda hep aklina eski gunler gelecek sevgilim askim dedigin birine nasil arkdsim diyebileceksin.. mantiksiz bisey..

serserikiz
26-11-2008, 22:21
bana göre eski sevgiliden dost olur kuzum hem niye olmasın ki biri bana açıklasın yuani bu durumu

Kochero
30-11-2008, 23:06
olmaz bence çünkü eskisi gibi olmaz hiçbirşey benim açımdan olmaz

olmaz kardesım olmaz bazı arkadaslıklarını anlattıgını dusunsenıze yok ben bununla cıkıyorum işte yok böyle yok şöyle sonra senın yapmadıklarını sankı senın yuzune vuruyor gıbı gelır bana ama o kız anlamaz ki sen elınden gelenı yaptın onun için..ama elın oğlu 1 tane güzel bişi yapar kızın çok hosuna gider sonra bir bakmıssın kı tek basına kalmıssın o yuzden benım acımdan olmaz.o çocugun yaptıklarını anlatsa bana yemın ederım sonu kötü biter :)

circirbocugu
01-12-2008, 15:52
Cıkkkksssssss nolamasssss ;)

yetmish7
16-12-2008, 21:05
arada bi aşk olma olayı oldu ise olmas iki tarafta ölesine çıkmışsa olur

Gaia
25-06-2009, 02:07
kesinlikle olmaz

hazall
25-06-2009, 15:41
bence olur oluoda zatn..

sar
03-07-2009, 10:22
bnce asla olmaz..!eğer bn ayrılmışsam sevgilimden o gün son görüşümdür onu bi daha asla görmek istemem...

Mic Jack
07-07-2009, 18:42
Eski sevgiliden dost , eski kaşardan tost olmaz :D

sar
07-07-2009, 21:04
Eski sevgiliden dost , eski kaşardan tost olmaz :D

helal kardeşim:D

EzgiAcik
19-07-2009, 21:54
olmaz.. oluyosa ya sevmemişlerdir birbirlerini yeterince ya da daha içlerinden atamamışlar, öyle ya da böyle görüşebilmek için arkadaş kalmayı tercih etmişlerdir..
zaten hiç anlamıyorum çevremde de var örnekleri kız biriyle çıkıyo ayrılıyo görüşüyo onunla her şey normlmiş gbi.. ha bi de ölüyodu bitiyodu diyelim başka biriyle daha çıkıyo yine aynı şeyler çoook saçma..:-1:el:sinr

irem
19-07-2009, 22:09
ex ten next olmaz:nayir