PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kim haklı ?

Mic Jack
07-07-2009, 03:19
Geçenlerde iki arkadaşımla yürürken karşımızdan gögüs ve bacak dekoltesi olan bir kız geldi. Arkadaşlarımdan biri kıza laf attı ve `Açık giyinen kızlar zaten erkeklerin kendilerine bakması için giyiniyor, böyle kızlara laf atacaksın` dedi. Diğer arkadaşım ise dekoltenin bir moda ve çağdaş toplumdaki kadınların en doğal giyim hakkı olduğunu, laf atmasının çok yanlış olduğunu söyledi.Sizce kim haklı?

Cüneyt
07-07-2009, 15:07
Çok Karışık Bi Durum Moda Evet Moda Ama Yarı Çıplak Moda
Güzel :byee Güzel Ama Çıplak Ve Rüküş Güzel Sadelikten Eser Yok :ok
Erkek Her an Değişken Ve Tahrik Olmaya Elvirişli Bir Cins Ki Bunun Ateşi Çekilirse Kendını Bıle Tanımyana Bır Cıns :D
bende Laf Atarım Bende Susarım Ama Bu Genelde Yanımdakılerın durumuna Baglı Veya Ogun Kı Ruh Halıme Yoksa Onumden Paris Geçse Görmem..
Göreceli bi Kavram Ama Şu Kesin Temel Amaç Olarak Görmek İnsanlık Dıdşı Herşeyden Önce Bir Kişilik Var Karşımızda :DBu Benim Zamanında Annemde Şimdidlerde Bacımda Olabilir insanlar Seçimleri İle VArolur Hayatta:)

08-07-2009, 13:15
ßence ßen her ko$uLda hakLıyım :D

Mic Jack
09-07-2009, 17:38
Çok Karışık Bi Durum Moda Evet Moda Ama Yarı Çıplak Moda
Güzel :byee Güzel Ama Çıplak Ve Rüküş Güzel Sadelikten Eser Yok :ok
Erkek Her an Değişken Ve Tahrik Olmaya Elvirişli Bir Cins Ki Bunun Ateşi Çekilirse Kendını Bıle Tanımyana Bır Cıns :D
bende Laf Atarım Bende Susarım Ama Bu Genelde Yanımdakılerın durumuna Baglı Veya Ogun Kı Ruh Halıme Yoksa Onumden Paris Geçse Görmem..
Göreceli bi Kavram Ama Şu Kesin Temel Amaç Olarak Görmek İnsanlık Dıdşı Herşeyden Önce Bir Kişilik Var Karşımızda :DBu Benim Zamanında Annemde Şimdidlerde Bacımda Olabilir insanlar Seçimleri İle VArolur Hayatta:)

Bence; Aslında İkisinede hak vermem mümkün değil . Ne soyunmayı çağdaşlık olarak görmek, ne de bundan cinsel haz duymaya çalışmak doğru değil . Bikere bir insanın açılması moda olamaz, çağdaşlık hiç değil. Ama tabi böyle giyinen bir insana laf atan da fırsatçının tekidir...:D Nasıl giyinirse giyinsin, bu durum ona taciz hakkı vermez. Ama bir taraftan bir bayanın böyle giyinmesi bana göre değerini düşürür...

Bu kadar zıt iki insan nasıl arkadaş olmuş düşünün :D

almira
09-07-2009, 23:26
abicim öyle açık saçık giyinenler varki ben bi bayan olarak ben bile bakıyom :bur kimisi hakediyo vallaa :heyo

Gaia
10-07-2009, 12:10
ikiside yanlis bence,gulerim ben buna:)
"Açık giyinen kızlar zaten erkeklerin kendilerine bakması için giyiniyor" bunu diyen kisinin zaten fikrinde zikrinde bu canavar oldugu icin bahanesi hazir

diger arkadas ise aciklikla cagdasligi baglamasini yanlis,

herkez diledigini giysin ama sana ne bana ne bize ne

10-07-2009, 23:54
Sana katıLıorum GüLßeßeğim.. Ama dediğim gißi ßen herzaman hakLıyım :D

Gaia
11-07-2009, 01:32
Sana katıLıorum GüLßeßeğim.. Ama dediğim gißi ßen herzaman hakLıyım :D

nedenmis o dark??:)

11-07-2009, 14:28
"Açık giyinen kızlar zaten erkeklerin kendilerine bakması için giyiniyor" Kısmında Sana katıLıorum herkes kendince hakLıdır asLında :bur

SüKuT-u LeyL
12-07-2009, 15:49
Laf Atan da haklı değil öyle giyinende sokakta öyle giyinenler oluyoki ben utanıyorum adam serbest,böyle bişey olamaz olmamalıda Burda öylelerine iyi hoşgörüyle bakılmıyo ve çok yok ama inandığı gibi yaşayamayanlar,yaşadığı gibi inanmaya başlıyolar...yazık...

HearTLesS
12-07-2009, 23:37
bence: işim olmaz polemiğe girceğime wc'ye girerim daha ii

12-07-2009, 23:39
:copix

Sükut-u Hayal
13-07-2009, 18:58
bnce ilk konuşan adam dğer arkadas ne bilir ya :D

ByRoSa
13-07-2009, 22:09
Bence ikinizde Haksızsınız Haklı Olan Hiç Kimse Yok. Çok Komik Bir Durum Bu :byee

Gaia
14-07-2009, 15:38
"Açık giyinen kızlar zaten erkeklerin kendilerine bakması için giyiniyor" Kısmında Sana katıLıorum herkes kendince hakLıdır asLında :bur

hic ben haksizim diyen olurmu demi:) yine haklisin bak iste:):)

14-07-2009, 21:01
Evet ßen yha :hohh :copix Sende hakLısın aßLa

Sükut-u Hayal
15-07-2009, 17:44
o dekolte ben görsem işler değişir bilemiom

esin
20-07-2009, 18:40
Birincisi dekolte giymekle çağdaş olunmaz çünkü teseddürlü bir çok bayan bu tarz giyinenlerden daha çağdaş ve medeni

İkincisi :"Açık giyinen kızlar zaten erkeklerin kendilerine bakması için giyiniyor, böyle kızlara laf atacaksın" diyen arkadaşta kendi yanlışına kılıf uydurmuş :)

kısacası ikiside haksız çünkü saçmalamışlar tabi bana göre....

Cüneyt
20-07-2009, 19:37
Yorum Güzel Yorumuna Göre Dekolte Olayına Biraz Netlik getirelim Ozman :byee
Yani Dekolte Giyene Laf Atmak Bakmak Sevaptır:PpOlay Bumu ???Özellikle Yapığına Göre Hadise Bir Bomba Çünkü Sahnede Altında ..... Yok :D:D

ByRoSa
20-07-2009, 20:43
Yorum Güzel Yorumuna Göre Dekolte Olayına Biraz Netlik getirelim Ozman :byee
Yani Dekolte Giyene Laf Atmak Bakmak Sevaptır:PpOlay Bumu ???Özellikle Yapığına Göre Hadise Bir Bomba Çünkü Sahnede Altında ..... Yok :D:D

Adminim Size Katılıyorum Hadisenın Altında ... Bencede Yok Hemde Kaç Kere Kameralara Yakalandı Bir Tane Başkanın Oğlu Hadiseyİ Yemeğe Davet Etti Hadise Mahkemeye Verdi Ama ... Gezmeyide Biliyo. :D

esin
20-07-2009, 22:58
bence bu yorumuma göre değilde erkeklere göre oldu :)

20-07-2009, 23:05
$u avrupaLıLar ne medeni
Ne Edep var ne haya ÇırıLçıpLak ßedeni
Medeni oLmak açmaksa ßedeni
HayvanLar AvrupaLıLardan Daha medeni !

SüKuT-u LeyL
22-07-2009, 00:20
Ya Geçen ayşe arman diye bi yazar tesettüre girmiş hayata bizim penceremizden bakmak için başımı kapattım k.pederim bile bakmadı sokakta kimsenin dikkatini çekmedim kafamı cendereye sokmuşum gibi hissettim demiş.Fatih'te miniyle dolanmış iki kişi ''Bunların yüzünden buraların havası bozuldu'' gibisinden bişey demiş bu aklı kıt hanımda kendiyle gurur duymuş.yorum yazmaya kelime bulamıyorum biz dikkat çekmeyelim diye başımız yerde giderken bazıları kendilerine laf atılmasını erdem sayıyolar

Cüneyt
22-07-2009, 01:50
bence bu yorumuma göre değilde erkeklere göre oldu :)

Erkeklere Göre Derken Bana Göre Değil Ben Çevremdekilerden ve birazda kendı nefsimden pay aldım.Mevlana'nın guzel dızelerı ya oldgun gıbı yada gorundugun gıbı mısal oldugun gıbı olmazsan olmak ıstedıgın gıbı olursun buda kendıne degıl baskasına pay olmaktan gecer:byee

$u avrupaLıLar ne medeni
Ne Edep var ne haya ÇırıLçıpLak ßedeni
Medeni oLmak açmaksa ßedeni
HayvanLar AvrupaLıLardan Daha medeni !

Bu Klişeleşmiş Laflarla Olmaz Biyere Gitmez Türkiye Nerde Bi Açıklık Tartışması Olsa Direk Bu Dızeler :kon
Sadece Yetersızlık Gostergesıdır.Tekrar Edilen Kelamlar :oops

Ya Geçen ayşe arman diye bi yazar tesettüre girmiş hayata bizim penceremizden bakmak için başımı kapattım k.pederim bile bakmadı sokakta kimsenin dikkatini çekmedim kafamı cendereye sokmuşum gibi hissettim demiş.Fatih'te miniyle dolanmış iki kişi ''Bunların yüzünden buraların havası bozuldu'' gibisinden bişey demiş bu aklı kıt hanımda kendiyle gurur duymuş.yorum yazmaya kelime bulamıyorum biz dikkat çekmeyelim diye başımız yerde giderken bazıları kendilerine laf atılmasını erdem sayıyolar

Laf Atılmasını Erdem Sayması Değil Egomanyasını Tatmın Etmesı Ve Bız Erkeklerı Buna Alet Etmesı Ustune Ustluk Cogu Kısının Sapık Imgesı Ile Mımlenmesı Soz Konusu O Açıksa Bende Sapığım Desek Buna :Pp

Sükut-u Hayal
22-07-2009, 13:35
onur abi bizim kaynağımız bi kere dekoltele görmek sevap onur abinin dedi gibi :D yaşam kaynaı:D

ByRoSa
22-07-2009, 16:37
Hahahaha Valla Komedisin Olum Sen :kop

esin
23-07-2009, 16:10
heh şöyle dediğime geliyorsun sende ama yanlışsın bana göre açık gördün mü bakıcaksın sevaptır erkeğim bakarım felan filan bunlar erkeklerin kendini aklaması için uydurduğu bahaneler yok arkadaşım istemezsen bakmasın isterse önünden hadise geçsin ;)benim çevremdeki erkek arkadaşlarım böyle olduk ları için söylüyorum bana her erkek bakar da demeyin sakın bakmayan bakmıyor ;) ayrıca isteyen itediğini giyer buna kimse karrışamaz ...

Cüneyt
24-07-2009, 00:40
Bazılarından Insan Istesede Gozunu Alamaz Buda Acıklıktan Degıl Guzellıktendir.:byee

Mic Jack
24-07-2009, 01:21
Bazılarından Insan Istesede Gozunu Alamaz Buda Acıklıktan Degıl Guzellıktendir.:byee

Oda sevaptır :D:D

gökten1melek
24-07-2009, 18:44
hiç kimse haklı değil =)
Bayanlar illaki öyle giyinmek istiyorsa bunun için daha uygun yerleri tercih etmeliler tatil mekanları ya da bu tür giyinmeyi hor görmeyen yerleri...
İnsan önce bir çevresine bakmalı orada ne uygun olur ne uygun olmaz bilmeli ve buna göre davranışına giyimine kuşamına dikkat etmelidir!
Bunun dışında evet bayanlar açık giyindiklerinde çok dikkat çekerler ancak çok kapalı giyinselerde güzellikleriyle yada çevresine uymayan davranışlarıyla yine dikkat çekebilirler
Erkekler her an tahrik olmaya hazır bir cinstir onları bu yüzden suçlayamayız sanırım çünkü buda tamamen Allah vergisidir hormanlarından kaynaklanır!
Ben inanmıyorum ki yolda gayet düzgün edepli ve davranışlarına dikkat ederek yürüyen bir bayanla tutup bunun tam tersi davranışları sergileyen bir bayana erkekler tarafından davranışların aynı olacağına!
Ama erkekte laf atılcak kızla atılmayacak kızı bilmeli canım:D
bazısı biliyorda bazı erkeklerde de yok bu edep
aman ya zaman kötü deyip bitireyim bari artık:D

Cüneyt
24-07-2009, 19:12
Yorum Guzeldı Sona Dogru Yazılıcak Kalmadı Zman Kotu Oldu :Pp
Haklısın erkeklerden Bozan Kendını Bılmeyen Cok Burda Atan Kadar Atılanda Suclu Yanı Bu CIkıyor Cogu Yorumdan Zamanla Değil Alaka :D

gökten1melek
24-07-2009, 19:16
hem yorumumu beğeniyosun hep daha eleştiriyosun olmaz ki:neyy

Cüneyt
24-07-2009, 19:21
Eleştirmeden Anketin Odak Noktası Sonuça NAsıl Varırız Sence?

gökten1melek
24-07-2009, 19:24
ay amen kızma ben eleştirilmekten gocunmam =)
Tabi varamayız iyce irdelemek lazım =)

Cüneyt
24-07-2009, 19:52
bende Senın Gocuncagını Dusunmedım

İrdelemeye Devam :Pp

gökten1melek
24-07-2009, 20:34
adminim sizce kızlar böyle giyinmeye devam etmelimi =)
yani kısacası sizin gözünüzü gönlünüzü açmaya devam etmeliler mi:D

Cüneyt
24-07-2009, 23:01
Benım Gözlümde Açık Bahdımda Benden Yana Sorun Yok Herkes Kendı Hayatına Göre Yaşasın yeter :ok

gökten1melek
25-07-2009, 00:34
sizdende bunu belerdim Onur bey =)

Cüneyt
25-07-2009, 17:55
Bakıyorum Hemen Bey Oldu :sinr

ByRoSa
26-07-2009, 03:46
Bakıyorum Hemen Bey Oldu :sinr
Hemen Kızmayın Adminim Belki Size Bey Olarak Yakıştırmıştır. Herkez in Farklı Yönleri Ve Görüşleri Var :ok

gökten1melek
27-07-2009, 00:09
Efenim kızmayın hemen =)
Ha onur bey demişim seviyeni belli etmişim =)
ha Onurcum demişim sana samimiyetimi göstermişim =)
Ha Onur demişim arkadaşlığımı göstermişim =)

Cüneyt
27-07-2009, 00:34
Sen Varya Sen:ab Neyse Konuya Donelım :byee

gökten1melek
27-07-2009, 13:31
ne ben varya ben :D
adminim açık konuş =)

ByRoSa
27-07-2009, 14:14
:) Sadece Yorum Karşısında Şaşırdı Biraz :ab

gökten1melek
27-07-2009, 18:39
ay ne varmış yorumumda =)

Cüneyt
29-07-2009, 19:41
ne ben varya ben :D
adminim açık konuş =)
Hersekılde Kendını Gosterıyosun Cok Netsın Anlamakta Gucluk Cekmedıgım Olgun Kısılerden Bırısın :byee

ay ne varmış yorumumda =)
Ne Yokkı Hersey Var Yorumunda Acık ve Net :okAma Tek Olmayan Sorun Yok :):+

ByRoSa
29-07-2009, 20:25
Bilmem :Pp

SüKuT-u LeyL
30-07-2009, 18:45
Uzun lafın kısası Yerinde ve zamanında laf atan arkadaş kimse o haklı:D

02-08-2009, 04:17
Uzun lafın kısası Yerinde ve zamanında laf atan arkadaş kimse o haklı:D

Aynen ßu fikre katıLıorum :Pp ama ßen Laf atmayı sevmem ancak tanıdığım ki$iye $aka oLarak yaparım :D

AdrameLech
06-08-2009, 18:34
HakLI kızLar bence erkekLerin veya söyle diim baskaLarınn dikkatini cekmek icin acık ve dekoLteLi qiyinir ee qözLere sansür mü koyucaz doqaL oLarakta bakıLıcak. Bazen kızLar biLe asırı acık qiyinen diqer kızLara bakabiLiyor haksızmıyım. ?? .
Ne kadar acık qiyindiyse pardon ama buda o kızın kendi K.şarLııdır bence.

Cüneyt
07-08-2009, 22:31
Senın Yorumun Baya Sıvrı ve Acık Oldu Ama Guzel :ok

esin
07-08-2009, 22:48
pes ya bu nasıl bir önyaryı

Cüneyt
07-08-2009, 22:55
Senın Yorumunu Alalım Esin Ozman :Pp

esin
07-08-2009, 23:07
ben yorumumu yapmıştım zaten kimse kimsenin giyimine karışamaz ne yani mini etek şort vs giydin k...r oldun varmı böyle birşey ya insanları giyimiyle yargılıyorsunuz giyen giyer arkadaşım kimse mani olamaz buna kimsede karışamaz yaşantısını bilmediğin biri açık giyiniyor die o sınıfa sokulmamalı bence ya bu kadar dar düşünmeyin

Cüneyt
07-08-2009, 23:42
Burda Soz Meclısden dısarı olayını savunuyorum olay su kı herkısı bır degıldır.Bazıları ıcın bu bır yasam tarzıdır benım Lewis hastalıgım gıbı veya nike takıntım mısalı bazı kızlar gercek anlamda mını ıle dolasmak hatta ustunde bısey olmadan rahatca cool olmak ıster bazıları cevremde ornektır haa bu tostluk durum mudur ??Alakası yok Kankim bır bayan ve dekolteyı mınıyı sever bende gıymesı ıcın tesvık ederım.Alısverıslerımızı beraber yaparız ben onun ıcın mudo ya oda benım ıcın lewis a gırer.Gıyınme felsefesı sadece rahatlık ıcınde yakısdıgını hıssetme ego olayı yanı ama bazıları veya daha acık net soyleyeyım.Karakterı Tam Oturmayan ozentı kızlarda var.Gercekden Sadece Dıkkat Cekmek Amaclı Neden Gıydıgını bılmeyenler :ok ben şahsen gercekden bakdı olmak adına degıl ama bazıları okadar guzel ve tatlı oluyorkı gozun değiyor ona ozman bakarım ama laf olayına gırmem :byee
Ortam Gerılmesın Sadece Yorumluyoruz:PpAyrıca Hayatta Secımlerımız Ile Varız Kımsenın Secımı Ile Varolmuyoruz:ok

esin
08-08-2009, 17:11
çok bilmiş :ab

Cüneyt
08-08-2009, 17:39
Ne Alakası Var Yaa:sinr

esin
08-08-2009, 17:49
iyi anlamda söylemiştim hihh

Cüneyt
08-08-2009, 17:59
:heyoAğlarsında Şimdi Sen :Pp

esin
08-08-2009, 18:06
ağlamam ben kolay kolay hihh

Cüneyt
08-08-2009, 18:14
iyi Bak Sevındım Bun a:ok

esin
08-08-2009, 18:16
:ok

Cüneyt
10-08-2009, 01:44
Yorumlara Devam Lutfen Susmayalım :byee

gökten1melek
13-08-2009, 12:19
Hersekılde Kendını Gosterıyosun Cok Netsın Anlamakta Gucluk Cekmedıgım Olgun Kısılerden Bırısın :byee

Ne Yokkı Hersey Var Yorumunda Acık ve Net :okAma Tek Olmayan Sorun Yok :):+

çok çok teşekkür ederim şımarayım mı :D

Burda Soz Meclısden dısarı olayını savunuyorum olay su kı herkısı bır degıldır.Bazıları ıcın bu bır yasam tarzıdır benım Lewis hastalıgım gıbı veya nike takıntım mısalı bazı kızlar gercek anlamda mını ıle dolasmak hatta ustunde bısey olmadan rahatca cool olmak ıster bazıları cevremde ornektır haa bu tostluk durum mudur ??Alakası yok Kankim bır bayan ve dekolteyı mınıyı sever bende gıymesı ıcın tesvık ederım.Alısverıslerımızı beraber yaparız ben onun ıcın mudo ya oda benım ıcın lewis a gırer.Gıyınme felsefesı sadece rahatlık ıcınde yakısdıgını hıssetme ego olayı yanı ama bazıları veya daha acık net soyleyeyım.Karakterı Tam Oturmayan ozentı kızlarda var.Gercekden Sadece Dıkkat Cekmek Amaclı Neden Gıydıgını bılmeyenler :ok ben şahsen gercekden bakdı olmak adına degıl ama bazıları okadar guzel ve tatlı oluyorkı gozun değiyor ona ozman bakarım ama laf olayına gırmem :byee
Ortam Gerılmesın Sadece Yorumluyoruz:PpAyrıca Hayatta Secımlerımız Ile Varız Kımsenın Secımı Ile Varolmuyoruz:ok

çok bilmiş Adminimiz bizim =)
ne güzelde açıklamışsın
burda adminimiz demek istiyorki ben dikkat çekmek için değilde istediği için sevdiği için giyinen kızlardan yanayım:D

Yorumlara Devam Lutfen Susmayalım :byee
gittim geldim hala yorum bekliyosun adminim yeter gayrı:D

Cüneyt
18-08-2009, 01:50
Sağol Melek Ama Yorumlu Sanal Dıyoruz Bence Tartısmak En Guzel Olgulardan Bırı Bılmeden Bılgı Sahıbı Olmamalı Insan :byee