PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AşK NaRSiSZmDiR DeSeM???

LaL
01-05-2007, 15:57
aşk aslında biraz da narsistliktir desem ne dersiniz???

karşımızdakinde biraz da kendimizi sevemez miyiz?
bize yakın yanlarını biz olan taraflarını
baktığımızda kendimiz görmek istemez miyiz bazen???

bence aşk biraz da narsiszmdir..

Cüneyt
02-05-2007, 01:17
Aşka cok farklı bır kavram bıraz empatı ornegı ama uzaktan alakası yok kendı benılıgını sevmeyen bırı olsa ne olur acaba ???

LaL
02-05-2007, 15:15
bence kendi benliğini sevmeyen biri başkasını da sevemez
en azından yürekten
sevgiyi yaşamak için de insanın öncelikle kendini sevmesi gerekir bana göre..

neyse konuyu saptırmadan toparlayayım şöyleki bu fikri az çok savunan bir insan olarak karşımdakinin biraz ben olmasını isterim ben gibi olmasını
bu da biraz kendini sevmek gibi..aslında bu fikri savunacak kelimeler bile biraz yetersiz kalıyor gibi

derinlemesine inmek lazım sanırım biraz da

neyse yaf ama yanlış anlaşılmasın narsist değilim :D

çiLEK
02-05-2007, 17:27
ben bu konuyu bir düşeneyim döncem yine şimdi kafam karışık ama konuyu sevdim eline sağlık

Cüneyt
03-05-2007, 00:52
Narsist olmaya bılırsın ama herkısıde olması gereken bır olgu bence :ok

LaL
07-05-2007, 18:08
bilmem acaba??

kendime aşık dolaşmak pek tarzım değildir ama aşka narsiszm karışıyo benim savunduğum bu biraz çelişik biraz karışık olaraktan :D

çiLEK
07-05-2007, 19:14
Narsisizim kendini aşırı beğenmek ve karşı taraf tarafından da çok beğenilme arzusu ise evet narsisitlik bir bakıma aşk biraz daha bencil bir duygu karşı tarafın daha çok sana yakın olan özelliklerini sevmek gibi bişii aşk da narsistlik evet var sevgide narsistliğe yer yok yok çünkü o başkasını kendinden çok sevmek ve çok düşünmektir. elinde ki son parayı onun için harcamaktır narsisitsen kolay kolay sevemezsin diye düşünüyorum şimdilik :aas

LaL
07-05-2007, 19:21
bence söyleyecek söz yok kendi açımdan çok açıklayıcı olmuş:byee

CroSSBouRNe
08-05-2007, 10:17
Narsisizim kendini aşırı beğenmek ve karşı taraf tarafından da çok beğenilme arzusu ise evet narsisitlik bir bakıma aşk biraz daha bencil bir duygu karşı tarafın daha çok sana yakın olan özelliklerini sevmek gibi bişii aşk da narsistlik evet var sevgide narsistliğe yer yok yok çünkü o başkasını kendinden çok sevmek ve çok düşünmektir. elinde ki son parayı onun için harcamaktır narsisitsen kolay kolay sevemezsin diye düşünüyorum şimdilik :aas

çilekçim düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum gerçekten çok doğru konuşmuşsun canım

narsist insanlar kendilerine aşık olan insanlardır ve bu insanlardan birisine aşık olması yada sevmesini bekleyemezsin diye düşünüyorum ayriyeten megolomandırlar.

MaD_DeaR
20-05-2007, 22:55
bend esana katılıom canımın içi ya ama nşimdi megolamanlık konusunda kendilerini beğenirler fakat ama kendinden başka kişilerede aşk içerisinde bulunabilirler canım

LaL
21-05-2007, 19:23
nasıl yani:ne

çiLEK
22-05-2007, 14:49
nasıl yani:ne

Ben konuyu anladığından şüpheliyim :nee