PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Megalomansın sen" diyen tüm megalomanlara ithafımdır

aleyna
26-03-2008, 19:15
Genç Romancı

Rusya’da genç bir yazar ilk kitabını çıkarmıştı. Genç yaşına rağmen kitabını tüm kitapçılarda ön sıralara çıkartabilmeyi başarmıştı.

Yazdığı roman çok beğenilmişti. Tüm arkadaşları onu bu büyük başarısından dolayı tebrik ediyordu. Bir gün arkadaşlarıyla bir

meyhanede buluşacaktı. Genç yazar erken gitti. Kendine bir bira ısmarladı. Etrafta olup biteni izliyordu. Bir ara gözü yan masada

oturan yaşlı adama ilişti. Adam önünde duran kâğıtlara gömülmüş, çeşitli karalamalar yapıyordu. Genç adam yaklaştı. “Oturabilir

miyim?” diye sordu gizemli adama. Eliyle ‘otur’ anlamına gelen bir işaret yaptı yaşlı adam. Yüzüne hiç bakmadı genç

yazarın. “Affedersiniz ne yaptığınızı merak ettim?” dedi. “Bir şeyler karalıyorum!” dedi. Yaşlı adamın bu vurdum duymaz tavrı

genç yazarı sinirlendirdi. “Beni tanımıyor musunuz?” diye sordu. Hafifçe başını kaldırdı ve gencin yüzüne baktı. Kafasını tekrar

karalamalarına çevirirken, “Hayır!” dedi. Genç romancı “Ben ünlü bir yazarım ve yazdığım roman şu anda herkesin ilgi odağı…”

dedi. Yaşlı adam elinden kalemini bıraktı. Genç yazarın yüzüne baktı. Genç yazar romanını anlatmaya başladı. Yaşlı adam büyük

bir hayranlıkla dinledi. “Tebrik ediyorum seni,” dedi. “İyi bir roman yazmak çok ciddi bir iştir. Biraz anlatsana bunu nasıl

başardın?” diye sordu. Genç romancı geri yaslandı. “Çok çalıştım baba. Gece gündüz okudum, yazdım ve en sonunda başardım.

İnanıyorum ki bir gün tüm dünyada bestseller olmayı başaracağım!” dedi. “Yüreğim seninle delikanlı.” dedi yaşlı adam

kahverengi gömleğinin açılan düğmesini iliklerken… Tam bu sırada genç romancının arkadaşları geldi. Müsaade istedi, çiçeği

burnunda romancı. Yaşlı adam da ayağa kalktı. “İlk fırsatta kitabını okumak istiyorum delikanlı!” dedi. Genç romancı elini yaşlı

adama uzattı. Büyük bir gururla ve oldukça yüksek bir sesle tekrar konuşmaya başladı. “Mutlaka okuyun. Madem siz de bir

şeyler yazmaya çalışıyorsunuz, size çok faydası olur benim kitabımın. İnanın Gorki kadar iyi yazıyorum. İsmimi yakında çok daha

fazla duyacaksınız. Bu arada hâlen tanışamadık, isminiz neydi?” Yaşlı adam, “Gorki, Maksim Gorki” dedi. Genç yazarın

burnundaki çiçek Gorki’nin karalamalarına düştü

VitaL
26-03-2008, 23:13
nediyim bizde sana megaloman kelimesini kullanmayız yaa ne kızıyon :)

KuMaNDaN
27-03-2008, 18:27
ellerine sağlık..