PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türban Üniversitede Serbest Olmalı Mı?

KuMaNDaN
29-01-2008, 16:57
sizce serbest olmalı mı?

KuMaNDaN
29-01-2008, 16:59
bu sorun aşılmalı ;)

LaL
12-02-2008, 01:45
evet!tabiki de artık bu üLke böyLe şeyLeri tartışmamaLı biLe!

eğer bu konuyu büyütüp gaLeyana getiren insanLar üLkeLerini birazcık sevseLerdi bu kadar abartıp da üLkenin bunca sorunu arasında sorun haLine getiriLmezdi bu konu!
üLkemizin geLişmesi isteniyorsa herkesin şansı oLmaLı eğer demokratik ve bağımsız bir üLkede yaşıyorsak ona buna veriLen hakLar! kendi vatandaşına da veriLmeLi..
bu üLkede eğitim hakkı biLe kısıtLanıyor sırf İmamhatip mezunu diye..oysa öyLe zeki insanLar heba oLuyor tek bir seçeneğe bırakıLdıkça...

ne acı ki başka üLkeLerde eğitim gören vatandaşLarımız bu konuLarda rahatça hareket ederken dini İsLam dini oLan kendi üLkesinde böyLe bir haktan maruz bırakıLıyor...!bu nasıL bir saçMaLıktır haLa anLayabiLmiş değiLim..başörtüsünü kuLLanıp insanLarı grupLara böLenLer fazLa çırpınmasınLar..eLbet hak yerini buLur..buLuyor da..Allah'ın izniyLe hiçbir şey de oLmaz..!

orasını burasını açıp vücudunu teşhir edene herşey serbestse başını kendi tercihi üzerine ve dini gereği kapatan herkese de bu hak tanınmaLı..!!

PEMBE PANTER
17-02-2008, 03:44
ewet lal aynen sana katılıyorum söyledıklerınde son derece haklısın

mega_0012
17-02-2008, 10:01
ewet serbest olmalı
ama bu konu çok uzadı milletin derdi yok türbanlamı uğraşsın bitsin artık bu konu yafff
KRİZ VAR KRİZZ:)

HearTLesS
17-02-2008, 13:24
bence de serbest olmalı bu konuya sonuna kadar destek veriyorum
1998 yılına kadar selbest idi bişey olmadı da şu saatten sonra selbest olunca mı kaos olacak?
her yıl onbinlerce insanımız sırf dininden taviz vermemek için ya yurt dışını ya da okumayı bırakmayı tercih ediyor ve büyük bir beyin göçü yaşıyoruz
madem özgürlükler ülkesindeyiz her yetişkin vatandaş başkalarının hakkına müdehale etmeden özgürlüklerini doyasıya yaşayabilmelidir. Lafı uzatmadan imzamın altındaki söze DİKKATİNİZİ çekmek İsterim

MEDENİYET DEDİĞİN AÇMAKSA BEDENİ; DESENE HAYVANLAR SENDEN DAHA MEDENİ!!!
[MEHMET AKİF ERSOY(İSTİKLAL MARŞI YAZARI)]

Sükut-u Hayal
17-02-2008, 20:10
lal katılıyorum sana aynen diyecek herşeyi demişsin

amas_1
17-02-2008, 21:22
tabiki serbest olmali zaten bu onlarin endogal haklarii hicbirkimse kimsenin niye kapandigi yada niye acildigi icin tartisma yada onun hakkini kisitlayamaz burasi turkiye ise herkes ozgur deniliyosa bunada serbestlik getirilmeli 3/5zibidinin kaus yaratmasini beklemeden

sakurabjork
18-02-2008, 04:47
kimse turbanlilarin egitim hakkini elinden almiyor...herkese esit derece de bu imkan verilmis..cikarsin turbanini girsin dersine...ölmez....kendi kendilerine olay cikartiyorlar...yok bizim hakkimiz elimizden alindi falan diye....cikar basindakini gir dersine..egitim almak isteyen insan her sekilde kuralla uyar...Ataturk 1930 lu yıllarda anayasaya koymus hic bir kamu yerinde turban takilmamasini... cunku biliyordu ..gelecegi goruyordu....malasef onun o zaman gordugunu bugun emanet ettigi gencler goremeyip hala baskalarinin oyunlarinin kurbani olmakta sozum ona firsat esitciligi adi altinda...orasini burasini acan tiplerden ben okulda gormedim...kimin neresi gorunuyormus????oysa turbanli olup dar kot,dar body bi ton makyajla gezen kampuste turbanlı ogrenci cok....turban altina daracik body daracık kot giyinen egitim almak istiyorsa basini da acmali bence.... serbest olmamali.

HearTLesS
18-02-2008, 12:21
kimse turbanlilarin egitim hakkini elinden almiyor...herkese esit derece de bu imkan verilmis..cikarsin turbanini girsin dersine...ölmez....kendi kendilerine olay cikartiyorlar...yok bizim hakkimiz elimizden alindi falan diye....cikar basindakini gir dersine..egitim almak isteyen insan her sekilde kuralla uyar...Ataturk 1930 lu yıllarda anayasaya koymus hic bir kamu yerinde turban takilmamasini... cunku biliyordu ..gelecegi goruyordu....malasef onun o zaman gordugunu bugun emanet ettigi gencler goremeyip hala baskalarinin oyunlarinin kurbani olmakta sozum ona firsat esitciligi adi altinda...orasini burasini acan tiplerden ben okulda gormedim...kimin neresi gorunuyormus????oysa turbanli olup dar kot,dar body bi ton makyajla gezen kampuste turbanlı ogrenci cok....turban altina daracik body daracık kot giyinen egitim almak istiyorsa basini da acmali bence.... serbest olmamali.
o bahsettiğin baş örtülüler yüzünden herkesi aynı kefeye koyamazsın kardeşim cümlelerini akıllıca kur tamam mı
benim bacım da okuyor onun sucu ne peki, başını örtünce diğer öğrencilerin tahtayı görmesi mi engelleniyor atatürkçülüğün arkasına saklanıp rajon kesmeyle olmaz böle.Atatürk herkesin eğitim görmesini isteyen bir insan.hala körü körüne diretiyorsunuz selbest olsa ne olacak? hala mantıklı bir açıklama yok ortada. bak o beğenmediğiniz iran o geri kafalı dediğiniz insanlar kendi uydularını gönderdiler geçengün uzaya adamlar amerikaya kafa tutuo tek başına ee bunların başı örtülü şimdi bunlar gerici mi oluyorlar?kötü mü olur bizde böle ufak tefek seylere takılmadan insanlarımıza adam gibi muamele ederek gelişsek?amerika köpeğinin diktelerine boyun eğmesek bu güne kadar hangi batı devleti yanımızda olmuş ki bu gün olsun birde şansımızı kendi kendimize yaratmayı deneyelim
isteğimiz sadece beyin göçünü engellemek

MEDENİYET DEDİĞİN AÇMAKSA BEDENİ DESENE HAYVANLAR SENDEN DAHA MEDENİ!!![MEHMET AKİF ERSOY]

inadına görmeyin siz gözünüzü kapatın kulaklarınızı tıkayın.. yukarıda yazdıgım cvpları da okumamışsın galiba

Saucy
18-02-2008, 12:27

Türbanını çıkarsın dersine girsin
başka emriniz
Sonrada insan hakLarı , demokrasi, özgürLük deyince mangaLda küL bırakmazsınız......

Bir insanın başını örtüp örtmeyeceğine bir başkası karar veriyorsa bunun adı demokrasi oLmaz, teokrasi oLur, faşizan baskı oLur.
Benüniv de okuyorum başım açık kimse niye açtın demiyorsa niye örttün de diyememeLidir. Demokrasi budur,

Başörtüsüne serbetLik, bizim demokrasi adına attığımız büyük bir adımdır.

HearTLesS
18-02-2008, 12:33
helal olsun kardeşim işte böyle olmalı demokrasi dediğin demokrasi yalnızca a partisini veya b partisini tutanlara bir ayrıcalık olmamalı millet oyunu vermiş getirmiş başa şimdi çekemiyorlar askeri de kullanamıyorlar istedikleri gibi.
korkuları nedir?koltuk korkusu tabiki yök başkanını sağcılar anayasa başkanını sağcılar yargıtayı sağcılar genelkurmayı sağcılar atayacak ya ondan korkuyorlar eeee tabi korkarlar devleti tekelleştirenler şimdi korkuya kapıldılar

SatugBugra
18-02-2008, 12:55
Evet Serßest oLmaLı ßence !

KuMaNDaN
18-02-2008, 18:39
yani ne dielim allah akıl fikir wersin bu memlekette özgürlük war diyenlere..

Berkan07
18-02-2008, 19:40
Kesinlikle Bu Sorun Aşılmalı...

Cüneyt
18-02-2008, 21:12
Kısa ama öz bir eklenti avrupa parlementosundan benım fıkrım bıle degıl belkı ama gorunen bu Eğer demokrasi var ise özgürlük var ise herkes birdir satanistlerin bile ayin yapdıgı gunumuzde buna ses cıkartmaz ıken sımdı kalkıpda laıklık sendromu yapmanın anlamı yok açımızı daraltmaktan öteye gitmiyoruzki Bu konuya türkiye dışından yprumlar geliyor oysaki biz bağımsız bir devletiz vede özgür bunu kanıtlama vakti bence.....

Bir kaç Söz...

"İNSANLARIN NE GİYDİĞİ ÖNEMLİ DEĞİL"
Sosyalistlerin bir diğer ağır topu Avusturyalı Hannes Swoboda, üniversitelerde başörtüsü yasağının kalkması ile laikliğin aşınacağına inanmadığını vurgula y arak "Laik bir devlet içinde insanlar başörtüsü takabilirler, dindar olabilirler. Aynen Avrupa'da olduğu gibi. Bu hiçbir şekilde laikliği zedelemez. Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği de yasaklara değil, hür vatandaşlarına bağlı." diye konuştu.
Swoboda, bu konuda da CHP lideri Deniz Baykal gibi düşünmediğini izah ederken, "Hükümete sürekli saldırarak siyaset yapılmaz. CHP hiçbir konuda uzlaşmaya yanaşmıyor. Kesinlikle Baykal gibi düşünmüyorum." dedi.
NTV'ye konuşan Avrupa Parlamentosu Başkanı Pöttering de hoşgörülü oldukları sürece, insanların nasıl giyindiklerinin hiç de önemi olmadığını belirtti. Türkiye'nin kendine has bir laiklik anlayışı olduğunu söyleyen Pöttering, türban konusunda, "Bu konudaki karar Türk Parlamentosu tarafından verilmelidir." ifadesini kullandı.

dolphin
18-02-2008, 23:57
bir kaç cümlede ben eklemek istedim demokrasi adına
öncelikle belirtmeliyim ki
sanal alemde bile birçok ortamda tartışma konusu olarak üzerinden çok değişik faydalar sağlanmış bir konu bu aslında
bu açıdan avsunforum ahalisi olarak oldukça hassas bir konu üzerine seviyeli ve demokrasiye uygun fikir beyanları görmek beni hakikaten memnun etti.
ilk bakışta bu açıdan düşünmüş olmam belkide çok önemli değil ancak mesele içeriği ve her duyguyu yoğun yaşayan yurdum insanın hassasiyeti bakımından düşünülürse uzunda olsa söylediğim bu lakırdıların bir anlam ifade ettiğini düşünüyorum.

konuya gelince (hele şükür diyenleri duyuyorum)

konuya bir rejim veya laiklik tercihi penceresinden değilde bireysel hak ve özgürlüklerin toplumun her kesimi için aynı derecede korunması ve kullandırılması açısından bakılmalı diye düşünüyorum.
ayrıca bulunduğumuz coğrafyada tarihe bakıldığında bırakın osmanlıyı cumhuriyet tarihinde insanımız bir çok kez bölünmeye sevk edilmiştir
çıkar amaçlı hain iç güç merkezlerinin uşaklık yaptığı ve en kısa planı 50 yıllık olan amacı dolaylı yada direkt hükmetmek olan dış güç merkezlerini ne ilk nede son oyunudur
kimi zaman sağ sol çatışması kimi zaman alevi sünni karşıtlığı kimi zamanda kürt türk ayrımcılığı şimdilerde ise dindarlar ve laikler gibi toplumumuzu suni ve temeli olmayan bölünmeler için zemin hazırlamışlardır
bu tip kavramlar adına yapılan her türlü ayrıştırıcı ve bölücü icraat çok şükür anadolu insanımızca rağbet edilmemiş ve değer verilmemiştir.

açıkça görülüyorki zaten serbest olan bir hakkı ilkin kaldırtıp ayrı bir hezeyana sebebiyet verilmiş sonrasında ise yeniden hakkın teslim edilmesine karşı çıkıp ayrı bir hezeyan peşinde olunmuştur.

mesele hükmettiğimiz coğrafi bölgenin her türlü gelişimden yoksun bırakılıp ikinci ve üçüncü dünya ülkeleri seviyesinde bir iki güç dengesi arasında stabil bir gelişmede bırakılıp ne konumumuz itibarıyla bölgede hakim ülke seviyesi nede küreselleşen dünyada geleceğe dair söz sahibi ülke olma adına ilerleme kaydetmeyi engelleme çabalarından sadece basit bir tanesidir
aksi takdirde kimsenin görünüm itibariyle ülkenin ne yönetimine nede rejimene karşı bir tavrı yoktur. ek olarak bu tarz bir söylem ufku dar, zihniyeti kıt, bakış açısı at gözlüğü görüşünden öteye gitmeyen çağ gerisi ifadedir.

yazmakla bitmez
kusura bakmayın çenem düştü uzun oldu

Cüneyt
19-02-2008, 01:38
İşte benım kardeşim yaa :alkis hür iradenizle yaşıcaksınız arkadaşlar kimseyi esaret altına alarak degil....

sakurabjork
19-02-2008, 01:39
size sadece kendi hayatimdan iki kesit verecegim:
ben hacettepeyi kazanmadan once bi donem selcuk universitesinde okumustum...1998-2001 yılları arasınd afen edebiyat fkultesinde...kimse bunun aksini inkar edemez bu donemlerde.....
turk dili ve edebiyatinda hacer diye bir arkadasim vardi..siniflarinda 30 kizdan sadece 10 kisinininin basi acikti...hacer mezun oldugunda iki kisinin basi acikti...hacer kapanmiyor diye samet diye bir cocuk dilinde jilet donduruyordu kizi tehdit ediyordu...ben ramazanda oruc tutamiyorum...ay isigi diye bi kafeteryalari vardikampuste...tum ramazan kapalı olurdu kafeterya...korkudan yemek yiyemezdik hicbiryerde ben ve bir kac arkadasim..tum sehirdeki lokanlatar kapalıydi..bir tek mcdonalds acik olurdu alaaddin tepesinin karsisindaydi hala duruyor mu bilmem..oraya da girdik iftardan once cikamadik...uyari aldik disardan gelip masamiza kadar uyardilar bizi...ve ben bu insanlar yuzunden tuvalette yemek yemek zorunda kaldim kampuste.. yakalandim...fayanslara yapistırdılar beni...neyseki bir cocuk yardim etti ellerinden kurtuldum ama bir sartla...devamli toplandiklari bir ev vardi o toplantilara katılmami istediler...2 hafta gittim korkumdan dolayı...o zaman gordum birebir sahit oldum kimse eger allah korkusu varsa bunu inkar edemez: basi acik olan kizlari ne tur sozlerle korktup baslarini kapatmalarini sagladiklarina( lutfen bası kapalı olanlar yada o arkadaslarin aile fertleri yazimi sonuna kadar okuyun kesinlikle sizleri hedef almiyorum)....toplantilara dayanamadim ve gitmedim akabinde kaldigim evden attirildim...aileme birsey soyleyemedim..bolum baskanina anlattigimda olayi bana verdigi cevap: komsun acken nasil yemek yiyebildin...ben oruc tutamiyorum bunu anlayamayan bir ogretim gorevlisi..yemek yemek icin tuvalete saklanmak zorundakalan bir ogrenci....kizlari zorla kapatan bir ogrenci toplulugu...ayse diye bir kiz vardi benim arkadaslarimla konusmaya basladi...el sıkan evlerine yemege cagiran kizlar artik el sıkısmaz evlerinde ise haremlik seyranlik oturmaya basladilar...bu dedikkerim 1998-2001 yılında konyada basimdan gcmistir kimse aksini inkar edemez..

gelelim olayın obur yuzune bu da hic hos degil

hacettepeyi kazandim...hacettepede dehset bir rahatliklikla karsilastim konya selcuga nazaran...ama burdada durum onun aksine bu sefer oruc tutanlara karsiydi...kimse kimseyi oruc tuttugu ıcın fayanslara dayayıip dovmeye kalkmıyor ama kafeteryaya giderken oruc tutmasa bile ben gelmicem siz gidin abi diyene ne lan oruc mu tutuyorsun deniliyor...dalga geciyorlar...basi kapalılardan haz etmeyen ogrenciler var herkes degil ama buyuk bir cogunluk...boyle bir tablo vardi gecen seneye kadar beytepe kampusunde...kimsenin basind turban var diye rahatsizlik duymuyorum ama bunu okula sokmalarina ve konya selcukta ki gibi toplantilara cagirildiklarini duydugumda tepkim artiyor...

tek istedigim hicbir dini simgenin dini olayin universitelere yansimamasi...ben de egitim almaya gittim.. cevremdeki arkadaslarim turbanin kurbani oldu....hacettepede de onlar diger karsi gorusun kurbani oluyor...

sizden ricam kimsenin basinin ortunmesine diyecegim yok...ama egitim kurumlarindan dini uzak tutun...bir onceki yazimda rahatsiz ettigim bazi arkadaslar olmus onlardan ozur diliyorum ama bende turban yanlilari yuzunden kac arkadasimin tehdit edildigini gordum...lutfen yine yanlis anlamayin herkes tehdit ediyor demiyorum...ama bunu okullardan arındırılması gerekıyor...,isteyen disarda istedigini yapsin ama okullarda buna karsiyim...din ve hicbir dini simge okullara girmemeli...

amacim duzgun insanlari ateslendirip kavga cikarmak degil...umarim demek istedigimi anlayabilmissinizdir...

saygılar....

HackerLeader
19-02-2008, 06:47
SEVGILI ARKADASIM BEN 20 SENEDIR KONYADAYIM ANLATTIGINI OKUDUM BENDE SELCUK UNIVERSITESINDE BILGISAYAR PROGRAMCILIGI OKUYORUM VE SELCUK UNIVERSITESINDEN MEZUN OLAN ARKADASLARIMDA VAR SUANDA OKUYAN ARKADASLARIMDA VAR SENIN ANLATTIGIN KONUYLA ILGILI HIC BIR SEY GORMEDIM BEN ORDA... DOGRU ULKUCUSU SATANISTI FASIZIMCISI HER TURLU INSAN VAR AMA HERKES KENDI KAFASINA GORE YASIYOR... HA EGER TURBAN TAKILMASIN DIOSAN BUNUN SEBEBI NE BOLE DUSUNMENDEKI MAKSAT NE? OBUR MSJINDA DEDINKI DAR BODY BI TON MAKYAJLA DOLASIYOLAR KARDES BUTUN BASORTULU KARDESLERIMIZMI YAPIYO BUNU? HAYIR YAPMIYORLAR, YAV SUNU SOLEMEK ISTIYORUM BASORTU YASAKLANSIN SOZCUGUNU KULLANAN INSANLARI CAHIL VE OZENTI INSANLAR OLARAK TANIMLIYORUM, NEDEMEK YASAKLANSIN BU NEDEMEK BILIYORMUSUN? ERKELER PANTOLON GIYMESIN, ETEKLE GEZSIN DEMEK, HIC MERAK ETME TURBANI YASAKLAYAN CAHILLER YAKINDA BUNUDA DER BURASI TURKIYE KARDESLER BU MEMLEKETTE TURKU CERKEZI KARACAYI KURTU VS... HER IRKTAN INSAN VAR VE BU INSANLAR KENDI HAKLARINI SAVUNMAKTA VE BELIRLI KURALLAR CERCEVESI ICINDE ISTEDIGINI YAPMAKTA OZGURDUR... ESKIDEN SAVASAN ANNELERIMIZ, NENELEMIRIZ BUNLAR BILE BASORTU ORTUYORDU, SIZ NASILDA CIKIP BASORTU YASAK OLSUN DIE BILIYORSUNUZ? ESKI KOYE YENI ADET GETIRMEK DENIR BUNA BIZ MEMLEKIMIZDE OZGURLUK ISTIYORUZ INSANLIK ISTIYORUZ... BAYANLAR FUUS YAPINCA MINI ETEK GIYINCE, ORASINI BURASINI ACINCA, SORUN OLMUYODA KAPANINCAMI SORUN OLUYO? BURASI TURKIYE KARDESLER HERKES OZGURDUR ISTER KAPANIR ISTER MINI ETEK GIYER, KIMSENIN KIMSEYE KARISMA YETKISI YOKTUR. (AYRICA) Kur'an-ı kerimde genel olarak her şey, kısa olarak bildirilmiştir. Bunları Peygamber efendimiz açıklamış, o günden beri uygulanmıştır. Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Mümin kadınlara söyle: [Yabancı erkeklere bakmaktan] sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, [el, yüz gibi] görünen kısmı hariç, ziynetlerini [Saç ve gerdan gibi ziynet takılan yerleri] göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar [saç, kulak ve gerdanlarını] örtsünler!) [Nur 31]

Kadın avrettir, tesettürü farzdır. Âyet-i kerimeyi kendi görüşüne göre tefsir edip bu farzı inkâr etmek küfürdür. BAS ORTUSU YASAK OLSUN DIYEN ARKADASLARIMIZ ANLADIK YASALARA KARSI GELIONUS HASA DINIMIZEDEMI KARSI GELIONUS?:no

sakurabjork
19-02-2008, 14:11
keske cevabina: '' uzuldum (arkadasim) boyle seyler yasadigina .ama ..''diyip kendi dusuncelerini yazsaydin sonra...ona buna suna sordum yok oyle seyler olmamis seklinde degil...sen nerden bileceksin benim ne yasadigimi ????
bikini lafini nerden cikardin???? sastim kaldim dogrusu...
ben kimse giymesin ulkede bu yasaklansin demiyorum....onu da dedigimi ima etmissin...tebrik ediyorum...arti benim yasadiklarimi olmamis gibi gostermeye hic hakkin yok ...bir mesajinda butterfly sey demisti: senin sikintin hepimizin sikintisidir...ne guzel demistim ister ayni gorusu paylasalim ister paylasmayalim en azindan birisi yasananlari anlamaya calismis basit birsey degil bu yasanmamıs gibi olmamis gibi gostermeye hic hakkin yok senin...hayatimin ve arkadaslarimin hayatlarinin sekillenmesinde ki en buyuk rolu oynayan bu kotu durumlari sen hangi hakla olmamis gibi ima etmeye calisabilirsin bana yalanci kulbu takabilirsin? ...istedigin arkadasina sor ''hayir olmadi boyle seyler'' demesi bunlarin yasanmadigini asla ve asla gostermez...
son olarak benim demek istedigim: hicbir din,hicbir dini simge okullara girmesin....okul disinda kim naparsa yapsin hangi dine inanirsa inansin...asla ve asla da tuırban bu ulkede yasaklansin demedim uydurma...umarim bu sefer eger cevap yazarsan bikini gibi ,yasaklansin demisim gibi uydurulmus seylerle cevap vermezssin...

saygılar

HackerLeader
19-02-2008, 14:43
BAK GUSEL INSAN BEN HIC BIRSEY UYDURMUYOM SADECE BIKINI MEVZUSUNU YANLIS YAZMISIM ONUDA DUZELTTIM SATEN USTTEKI MSJ IMA BAKARSAN GOREBILIRSIN... YASAKLANSIN DEMIYOM DION, NASI NEDIYON YA?? OKULLARDA YASAKLANSIN DIEN SEN DEILDE KIM YA? NE YAZDIGINIDAMI GORMUYON BILMION KARDES?(.cikar basindakini gir dersine. Turban altina daracik body daracık kot giyinen egitim almak istiyorsa basini da acmali bence.... serbest olmamali.) BUNLARI SEN YAZDIN KARDES BEN DEIL AYRICA OKULDA SELBEST OLMAMALI VE YASAK OLSUN ARASINDA BI FARK VARMI? CIDDEN MERAK ETTIM YANI. YAV BEN DEMIOM KARDESIM KURANI KERIMDE YAZIO BU, BASORTU ORTMEK BAYANLARA FARZ KILINMISTIR AYRICA OKULA GIRERKEN CIKARSIN DIOSUN NIE? UNUTMAKI OKULDAKILERDE DISARDA DOLASAN INSANLAR OKULDAKILAR ERMISMI? NIE OKULDA CIKARIO? ARKADAS BU BENIM SON CVP IM BU KONUYU BUYUTME UZAKTA BURDA KAPAT BENCE.

Cüneyt
20-02-2008, 16:09
HackerLeader (http://www.avsunforum.com/members/hackerleader.html) Yazılarda buyuk harf kullanımı yasak uyarsan sevınırım ayrıca bırbırımızı degıl Türkiye nn ortak sorununu masaya yatırıyoruz kişi veya kişilik haklarına saygı duyalım ve buna gore yorum yapalım Lütfen :no

Konya da belki olalir nedeni cok acık Konya Özünden hiç kopmamış bir şehir ki Mevlana dan Özellikle...
Ama ne olursa olsun kimseyi esaret altına almaya kimsenin hakkı yok diye düşünüyorum ve İnançlarımızı tek kişilik yaşayalım ona buna gore degıl cunku bazı gunumuz inanç istismarcıları cok ve bunlar oyle bir lekeliyor lar ki sakurabjork (http://www.avsunforum.com/members/sakurabjork.html) dedigı gıbı herkesın ustunde bır kugu olusuyor ama bunlara gore degıl Allah korkusuna gore yasamalıyız Allah korkusu olan kişiler bunları yapamaz yapıyor isede onun ne dinle nede inanç özgürlüğü ile işi vardır....

KuMaNDaN
20-02-2008, 16:20
abi tartışmalara son noktayı koymuşsun eline parmaklarına sağlık...

bu konuyu ben açtım iikide açtım burda forum üye we yöneticilerimizin düşüncelerini almak istemiştim ama tartışmak değil..
eer bu konuda yada başka bi konuda tartışmak isteyenler war sa forumumuza siyaset bölümünün içine siyaset meydanı bölümü açalım admin de uygun görürse tabi..

saygılar...

HackerLeader
20-02-2008, 18:22
BuTTeRfLy (http://www.avsunforum.com/members/butterfly.html) tmm kaptan bundan sonra buyuk harf yazmamaya dikkat ederim uyarin icin saol... ayrica dusuncelerinede katiliyorum saolasin dogru solemissin... kado (http://www.avsunforum.com/members/kado.html) kardes bu konuyu actigin icin gercekten cok tsk ederim gercekten ulkemizde cozulmesi zor bir konuya deginmissin eline koluna saglik...

KuMaNDaN
20-02-2008, 19:42
hackerleader kardeşim rica ederim ben bunu açtım ama bu bi sorun deil bu inançtır bu inanca saygı gerekir saygı göstermek mecburidir.. benim düşüncem bu bu konu daki görüşlerini almak istedim herkesin ama tartışma boyutuna gelmesini istemiorum kimse istemes bende senin gibi bu konuda hassas'ım benmde bacım war ( kimse yanlış anlamasın herkesin kız kardeşi, anası ablası hanımı war konu bu diil ama ) we bu konuda bende sinirlenirim ama burası yeri diil kardeşim farkındayım hassas sın ama tartışma yapmayalım Forumun dirliği we birliği için kızdığın şeyi de çok iyi anladım insanların düşüncelerine tercihlerihlerine we özgürlüklerine saygı duymayanlara kızıyorsun yanlış mıyım kardeşim_? bu konuda yanındayım ama tekrar yineliyorum biras serin kanlı oll her zaman yanındayım ;)

HackerLeader
20-02-2008, 20:04
kado (http://www.avsunforum.com/members/kado.html) kardes ben tsk ederim gercekten beni iyi anlamissin, evet arada boyle surtusmeler oluyor baksana adamlar meclisde bile birbirini yiyiyo:) bizde burda bole tatli surtusmerler yapiyoruz tabikide, yinede konu fazla buyumeden aydinliga kavustu:)... neyse fazla uzakmiyim, hersey icin tekrar tskler.

KuMaNDaN
20-02-2008, 20:10
önemli diiL kardeş.. ;) bunlar böle nese....
yorumlamaya devam arkadaşlar ;)

kelebek_fly
20-02-2008, 23:42
düşünce özgürlüğü olan bir ülkede yaşıyoruz ve daha önemli sorunlarımız var bence maddi kriz gibi esnaflar ve biçok şirket çok zor bir dönemden geçiyor en basitinden ben maddi gelir olmadığından 2 yıllık işimden oldum ve kötü hissediyorum türban olayı gereksiz bir tartışma bence eylemler gösteriler düzenleniyor vs. bunlara vakit ayırmak çok saçma isteyen istediği gibi hareket etmeli özgür bırakılmalı bence

sakurabjork
21-02-2008, 14:54
bu ulkenin dini kurallara gore yonetilmedigini unutmussun...asla da yonetilmicek...laik cumhuriyet dinle yonetilmez..anayasasinda laik kelimesi gecen ilk ulke fransa sonra turkiye dir...dini kitaplarda yazilanlara gore yonetilmez laik ulkeler..simdi senin dedigine gelelim: dini kitabimizda bu sekilde yaziyor...peki o zaman miras konusunu dini kitaba gore degistirelim...o zaman kadin erkek esitligi kalmicak cunku miras konusu dini kitabimizda anayasamizdan oldukca farkli ...anayasada degistirilmesi gereken bir cok konu cikar o zaman senin dediginle yola cikarsak....
okudugunla anlamak istedigin arasinda fark oldugu icin de yasak kelimesini diledigin gibi sekillendirmissin....turbani okullara sokmamak kimseyi esaret altinda birakmaz o arkadaslarin hala egitim ozgurlukleri vardir ve her zaman olacak .kimsenin birbaskasinin okuma ozgurlugunu elinden almaya gucu yetmez...turbani okula sokmadiklari surece dileyen istedigi gibi okur...hala da inanclari vardir o kisilerin....haaa simdi gelelim tekrardan su yasak kelimesine: arkadasim beni ikide bir okudugum yazdiklarim arasind auyarip duruyorsun...kendi anladigin sekliyle tabi ki ..saygim var madem sana iyi anlatamamisim bir kez daha yaziyorum: ben bu ulkede ''turban yasaklannsin'' asla demedim bu hickimse hicbiryerde turban giyemez demek olur cunku.....ben oyle bir sey demedim...benim savundugum sey okullara hicbir din,hicbir dini simge girmesin....idrak edebilen kisi ikisi arasinda ki hem anlam farkliligi gorur..ayrica benim savundugum daha once benim yasadiklarimi yasayanlari tehdit eden unsurlari kaldirdigi gibi ,turban takan arkadaslari tehdit eden unsurları da ortadan kaldirir...
dini kitaplara gore yonetilmiyor bu ulke...istedigin dini kitaba gore mi yonetilmek merak ettim cunku cumlelerini dini kitabimiz bunu boyle buyurmus diye cevap verebilyorsun eger dini kitaba gore yonetilmek istemiyorsan bu tur savunmalari birak mevcut sistem uzerinden sekillendir cevaplarini...dini kitaba gore deil laik sistem uzerinden....dini kitabin buyurdukarina gore yonetilmek istiyorsan buyur anayasayi en bastan degistirelim...

saygılar

KuMaNDaN
21-02-2008, 15:28
Güzel kardeş dini kitabımızın bi adı var Kur'an-ı Kerim bunu sölemekten çekinme öncelikle.. sen, (Türban diil Başörtüsü) hiç bir öğretim kurumunda ve komu kurumunda bulunmasın diorsun peki nerde kaldı laiklik diorsun _? peki ben sana sunu söliim nerde kaldı özgürlük_? nerde kaldı İnanç özgürlüğü_? sen laiklik dedin eminim avrupa ülkelerini (medeniyet sewiyesi yüksek ülkeleri) örnek alıorsundur_? sanıırm öle_? peki bana söler misin hangi avrupa ülkesinde Başörtüsü yasağı war_? hangi avrupa ülkesi insanları inançlarına göre ayırıor we yasak koyuyor_? ben söyleyeyim hiç biri _? çünkü adamlar aşmış olayı insanların özgürlüklerine ve inançlarına saygı duyuyorlar_!
Bu başörtüsü'nün Laiklikle hiçbir alası yoktur bu Başörtüsünü takan kardeşlerimiz dini propaganda mı yapacaklar _? hayır sadece eğitimlerini we çalışma hayatlarına dewam edecekler! Bu başörtüsü'nün Laiklikle hiçbir alası yoktur. bak avrupa ülkelerine adamlar hristiyan we dinlerine okadar bağlılar ki belki dinlerini bisden daha ii yaşıorlar bunu hergün tv den haberlerden görüorus_! tek isteğim inanç özgürlüğünü ve laiklikliği birbirine karıştırmayalım..

tartışma we kawga ortamı deil yorum mekanındayız..
bunu unutmayalım..

saylarımı sunuyorum...

HackerLeader
21-02-2008, 21:49
kado (http://www.avsunforum.com/members/kado.html) kardesime katiliyorum ve sunu solemek istiyorum; sakurabjork (http://www.avsunforum.com/members/sakurabjork.html) nickli arkadasim bence yeter bu konuyu daha fazla uzatmiyalim birazda biz susalimda baska arkadaslarimiz konussun yorumlarini dile getirsinler...

baco
21-02-2008, 22:02
hayırlısı...özgürlüklere saygı duyulmalı...

kelebek_fly
22-02-2008, 03:43
sakurabjork (http://www.avsunforum.com/members/sakurabjork.html) arkadaşım düşünce özgürlüğü var saygılı olmayı öğren bence herkes fikrini düşüncesini savunuyor söylüyor düşünceni söyle konuş abartmadan sınırları aşmadan bana katıl demiyorum ama şahsi fikirlere biraz saygı lütfennn:seytan:seytan

bencill
24-02-2008, 01:42
İmam Hatip Liselerini kapatın önce.Adı imam hatip adam kalkmış doktor,avukat olmak istiyor.Ne işin vardı o zaman orda.Ilımlı İslam diye bişey yoktur.Din insanın iç dünyasıdır.Şekilcilik yapılıyor.Amaç başka bence.Türk'ün arap gelenekleriyle işi ne kardeşim.Bunca zaman sorun yoktu mevcut hükümet kasıtlı olarak bunu çıkardı.KAdınlara haklarını iade ediyorlarmış.PEH..Hepsi okumuş hanımlar ama evlerde tutuyorlar.Buna ne demeli.Boşverin canım bunları.Hepsi ayak yapıyor...

aLeMiX
24-02-2008, 13:44
Cumhurbaşkanımızda onayladı daha ne tartışıyorsunuz anlamış değilim...Her istedikleri oluyor...Öyle ya da böyle zaten bütün yönetim aynı değilmi? Şimdi bir de YÖK değişti, uğraş dur...yargıyı da kısıtlıcaklar...Evet özgür düşünce tam oldu...Bazenleri düşünüyorum da iyiki Atatürk'ümüz ölmüş...Neyse biz kimiz ki biz sadece üniversite de kampüste gezen basit bir öğrenci, işlerine geldiği zaman öğrenci akıllıdır iyi düşünmüş derler işlerine gelmediği zamanda o bir öğrenci çoğunluğun sesini dinlemeliyiz derler en basitinden bizim kampüs neyse şimdilik herşey çok güzel ilerliyor bakalım ilerisi nasıl olacak...bu arada yasanın cumhurbaşkanlıktan onaylanma tarihi ve zamanı da güzel...Herşeyi araya sıkıştırıyorlar...Herşey düzenden başka bir şey değil hepsi palavra...Bir devlet bir şeyi yapıyorsa bir sistem değiştiriyorsa bunu devletin düzeni, miletin durumunu karıştırmadan kaosa götürmeden yapacaktı...işte örn; dün onaylanır onaylanmaz 5-12 yaşları arasındaki akılları ermeyen kız ve erkek çocuklarının eline dövizleri ve pankartları vermişler kamuda da serbest olsun diye bağırıyorlar...işte herşey ortada daha niye konuşuyorsunuz anlamadım...neyse bu konu uzar gider. sanki 5-12 yaşlarındaki çocuklar kamuda çalışacak :P

"Ey Türk Gençliği'ni" Tekrar bir okuyalım sanırım en son ilkokulda okuduk ezberimizden silinmiş!

saygılarımla...

Bu yazı kendince yaşayan derslere gidip gelen sessiz bir öğrencinin yazısıdır, yazdıkları bazılarına çok saçma gelebilir bu yüzden hiç dikkate almayın zaten cuma gününden itibaren geçerliliği söz konusu değildir...:)

SiLent
24-02-2008, 15:43
İmam Hatip Liselerini kapatın önce.Adı imam hatip adam kalkmış doktor,avukat olmak istiyor.Ne işin vardı o zaman orda.Ilımlı İslam diye bişey yoktur.Din insanın iç dünyasıdır.Şekilcilik yapılıyor.Amaç başka bence.Türk'ün arap gelenekleriyle işi ne kardeşim.Bunca zaman sorun yoktu mevcut hükümet kasıtlı olarak bunu çıkardı.KAdınlara haklarını iade ediyorlarmış.PEH..Hepsi okumuş hanımlar ama evlerde tutuyorlar.Buna ne demeli.Boşverin canım bunları.Hepsi ayak yapıyor...
imam hatipli die bi insan doktor, avukat olamazmi? bi ba$örtüLü kadinin okumaya hakki yokmu? Türkiye bir isLam devleti bunu kimse degi$tiremez...
isteyen istedigini desin sizmi kurtacaksiniz Türkiyeyi ..
hem Ba$örtüsünün böle aniLmasida cok sacma amma uzatildi
i$inize geLince özgürLük istiosunuz, bizimde hakkimiz deilmi özgürce okumak?
daha önemli konuLar var Terör gibi eger tarti$acaksaniz ltf bunu Tarti$in

dolphin
24-02-2008, 16:22
(konuya sadece bireysel hak ve özgülük çerçevesinden bakmak istiyordum ancak yazılanlar itibariyle artık mümkün değil)

evet aLeMiX imin dediği gibi boşa mı konuşuyoruz ne onaylandı artık anayasada var inancına uygun yaşamaya çalışan insanları koruyan tek tük de olsa bir yasa..

sonunda demokrasi denilen ne olduğunu memleketimden çok az kişinin tatığı ve malesef hala varlığına inanmadığım bir olgu sayasinde yada siz buna diretk AKP+MHP ye oy veren cumhuriyet düşmanı anti laik haşa Atatürk düşmanı kitle sayesinde de diyebilirsiniz
kusura bakmasın kimse Atatük kimsenin tekelinde değil cumhuriyet sadece belli bir kesimi idare etmiyor laiklik ilkesi çoklarının zannettiği gibi dinsiz bir millet değil herkesin inancına uygun devlet idaresine yardımcı ve belirleyici bir unsur.
10 yıl öncesine kadar böyle bir yasak yoktu bile önce yasaklayıp toplumu rencide ettiler baskılar yapıldı, insanların %70'i görmezden gelindi. (bu baskıyı hissetmemiş olanlar olabilir; bunlar tuzu kuru azınlık (azınlık diyorum yanlış anlaşılmasın ; sadece kendi özgürlüğü ve sadece kendi üzüntülerini düşünen, dünyayı kendi çevrelerinden ibaret gördüklerinden dolayı başkalarının sıkıntılarına üç maymunu oynamalarından dolayıdır))
evet bu bencil azınlık ;görmediler bunların hiçbirini
bütün bunlar olurken kaos olmamıştı insanlar aşağılanırken, toplum bölünürken, kısıtlamalar olurken, laiklik ve cumhuriyet adına hatta Atatürk adına insanlar rencide edilirken kimsenin gıkı çıkmıyordu ülke güllük gülistanlıktı kaos neydi ki sadece ingilizce tabanlı bir kelime biz biilmezdik zaten kaosun anlamını
yahu cumhuriyet tarihinin en büyük develüasyon vurgununu cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizini ülkeyi ekonomik açıdan 20 yıl geri atan krizi ne çabuk unuttuk
tabi ya olmadı zaten bütün bunlar, bu zaman içinde herşey yolundaydı zaten.
oldu da unuttuk mu yoksa!!
son 10 yılda milleti laikler dindarlar diye böldüler insanımız pirim vermedi şimdi aynı oyunu oynuyorlar inanıyorumki yine başaramicaklar

üzüldüğüm tek nokta her türlü değerlerimizi kullandırıyoruz
kimilerimiz milliyetçiliğini kimilerimiz solculuğunu, dini motiflerimizi, devletin temel ilkelerini, sahip olduğumuz insan haklarını bile kullandırıyoruz
en vahimi Atatürk..

evet gençliğe hitabeyi unuttuk mu bilmem AMA istiklal marşını hatırlamadığımız kesin
maraşta, antepte direnişin nasıl başladığını unuttuğumuz kesin
Atatürkün annesinin ve eşininde başörtüsü kullandığını unuttuğumuz kesin
rektör yücel aşkını, kemal gürüzü, bilim adamı kimliğiyle üniversiteleri boşaltan bilimden uzak siyaset erbablarını unuttuk, tek hedefleri din olan üniversite krallarını unuttuk..
unutmadık mı yoksa; yoksa zaten bunları bilmiyormuyduk
yada biliyordukta uyuşturulmuş benliğimiz görmemize engel mi oluyordu
yoksa zaten bir önemi yokmuydu bizim için
en vahimi kendi öz benliğimize yabancılaştırılıp yozlaştırıldığımız için artık bu tip değerler bize basit ve çağ dışı mı geliyor

biz bunu da unuturuz ve yarına konuşacak başka konular gelir gündeme

hıı kamusal alan kaldı evet. kısmet o da başka bir kaos ortamına inşallah..

(Allah operasyondaki şerefli Askerimin yardımcısı olsun)

aLeMiX
24-02-2008, 17:38
O da olur az kaldı...Az sabredin! Askerlerimiz, gelsin onu da yaparlar... Artık başka bir gündem ortamı yaratırlar, alıştık zaten... Az biraz sıkın dişinizi! Baktınız olmuyor...Bir yasa daha çıkacak diye emir gelir 2-3 günde yürürlüğe girer zaten ne yargı kaldı ne yasama ne de yürütme...hepsi tek elde!

Merak etme Dolphin abi; Ey Türk Gençliği'ne hitabeyi belki unutanlar vardır ya da bilmeyenler vardır ama İstiklal Marşı Her okulda okunur ve okutulur ...Ama ilerde nolur orasını bilemem...Artık herşeyi bekler olduk...Neyse böyle gereksiz bir konuya son cevap yazmamdır...Herşey Büyüklerimizce söylendi yapıldı...Herşeyin Türkiye Cumhuriyeti için hayırlısı olur inş....inş. Türk ordumuzda Kuzey Irak'tan hayırlı ve sapasaglam döner... Kuzey Irak'a Güneş Doğdu ve batmayacak.

Herkese iyi günler!

SiLent
24-02-2008, 18:05
sonunda demokrasi denilen ne olduğunu memleketimden çok az kişinin tatığı ve malesef hala varlığına inanmadığım bir olgu sayasinde yada siz buna diretk AKP+MHP ye oy veren cumhuriyet düşmanı anti laik haşa Atatürk düşmanı kitle sayesinde de diyebilirsiniz

Akp&Mhp ye oy veren insanlara ne hakla Atatürk dü$manari diyebilirsinizki?
herkezin kendi dü$üncesi saygi duymalisiniz..
isteyen laik olsun isteyen $eriatci ne önemi var? önce insan olun..
saygi duyun yasak kamusal alanda'da kalkmali ab'ye girmeye bukadar meraklisniz madem katlanacaksiniz..

sakurabjork
25-02-2008, 13:54
sorularima cevap verememen dusunce tarzini zaten belli etmis durumda..yineliyorum: bu ulke dinle yonetilmiyor..kalkip da kitabimiz bunu emrediyor savunmalariyla basortusunu arac olarak kullanip mevcut duzende huzursuzluk cikarmayin...kelebek_fly : abartma demisin....sen kimsin, neyi abartmisim...abarttigimi nerden biliyorsun...muneccim misin????abartmanin ne oldugunu sayenizde goruyoruz zaten.ozgurluk adi altinda kimlerin neler cevirdigi besbelli ortada....uzuldum gercekten uzuldum...bana ''saygisiz ''diyenlerin ''terbiyeli ''saygili yazilarina tesekkur ediyorum !!!!!!!!!.....en azindan sevdigim avsunforumda yalniz olmadigimi bilmek sevindirdi yukarda okudugum bir kac yazi sayesinde...
ozgurlukten bahsedenler: biraz susta baskalari konussun diyor..burasi canli yayin degil..konusmak isteyen yazar dusuncesini yayinlanir burda...okursun..kimsenin lafi kesilmiyor ,bolunmuyor..

ozgurluk isteyenler turban serbest olsun diyorsunuz..ozgurluk adina konsuyorsunuz...su an elton john dan candle in the wind sarkisini dinliyorum..aklima su geldi...
dinimiz kitabimiz bunu emrediyor..ozgurluk nerde diyenler simdi konusun: bu ulkede escinsel insanlar da var..onlarin hakkini da savinur musunuz madem ozgurluk insanlarisiniz sizler???escinsel evliliklere onay verir misiniz? kac escinsel arkadasiniz var?ben soyle soylıyım turbanli arkadasim kadar escinsel arakdasim var benim...

ozgurluk dedigin turbanla geliyorsa eger ve baskalarinin haklarini dinimiz kitabimiz dye savunan bi zihniyet kalkipta bana asla ve asla ozgurlukten ozgurluk adina konustugundan bahsetmesin,escinsel haklarini duyduklarinda tugleri diken diken olmustur sanirim cunku kitabimiz buna izin vermiyor deil mi sayin arkadsim,eger sen onay veriyorsan kitabimiza karsi mi geliyorsun???dini kitabimiz boyle diyor diyerekten ozgurluk isteyen arkadasim escinseller de haklarini alsin evlenebilsinler diyebilirsen ozgurluk adina, bizler de kitabimiza karsi gelmiyoruz turbani okullarda istememekle....sizin gercekten ozgurluk icin savastiginiza ancak o zaman inanirim kapatirim cenemi susar otururum...onun disinda ben kimsenin buraya yazmasini engellemiyorum..isteyen yazar..neden susmaliyim onu anlayamadim...ha pardon ozgurluk vardi dimi evet susmam lazim....
saygilar

qüLsen
25-02-2008, 14:29
hyr ;)

SiLent
25-02-2008, 14:56
bo$una tarti$iosunuz kim ne derse desin Ba$örtüsü serbest artik...

hasan61
25-02-2008, 15:05
tabiki hayır kuralsız özgürlük nerede görülmüş nasılki bir iş yeride çalışmaya başlamadan o işin kurallarını kabul ediyorsak buralarında kuralları olacaktır herkeste uymak zorundadırdaha önemli problemlerimiz varken bunların gündeme getirilmesi hedef şaşırtmadan başka bir şey değildir

KuMaNDaN
25-02-2008, 17:55
sakurabjork kardeş
ben yukarda kawga boyutuna getirmeyelim dedim konu darma dağın oldu yaa :S
saolun.. sizin konu anlayışınısda bu kadar işte burda hak we özgürlük konusunu yoruma açıorus siz kawgaya dönüştürüorsunuz.. Laikliği sawunup Atatürkçülük yapıosunuz, ama çokta güsel kawga ediosunuz helal olsun size.. bu konu çok uzadı ama sonunda serbest oldu işte başörtüsü birileri birilerinin ezildiğini gördü.. we haklarını geri werdi..
biz burda eşcinsellerimi yorumluos yaaa.. konunun başlığını unutup başka yorum yapanlarada teşekkürler konuyla alakalı yorum yapanlarada teşekkürler hepinizde saolun... nese başörtüsü serbest kaldı özgürlüğü elinden alınan insanlar özgürlüğüne kawuştu.. Allah mazlumların yüzüne bir kez daha baktı..
''Kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar kafirlerin ta kendileridir.'' Maide Suresi 44

saygılar...

dolphin
26-02-2008, 03:38
ozgurluk isteyenler turban serbest olsun diyorsunuz..ozgurluk adina konsuyorsunuz...su an elton john dan candle in the wind sarkisini dinliyorum..aklima su geldi...
dinimiz kitabimiz bunu emrediyor..ozgurluk nerde diyenler simdi konusun: bu ulkede escinsel insanlar da var..onlarin hakkini da savinur musunuz madem ozgurluk insanlarisiniz sizler???escinsel evliliklere onay verir misiniz? kac escinsel arkadasiniz var?ben soyle soylıyım turbanli arkadasim kadar escinsel arakdasim var benim...

ozgurluk dedigin turbanla geliyorsa eger ve baskalarinin haklarini dinimiz kitabimiz dye savunan bi zihniyet kalkipta bana asla ve asla ozgurlukten ozgurluk adina konustugundan bahsetmesin,escinsel haklarini duyduklarinda tugleri diken diken olmustur sanirim cunku kitabimiz buna izin vermiyor deil mi sayin arkadsim,eger sen onay veriyorsan kitabimiza karsi mi geliyorsun???dini kitabimiz boyle diyor diyerekten ozgurluk isteyen arkadasim escinseller de haklarini alsin evlenebilsinler diyebilirsen ozgurluk adina, bizler de kitabimiza karsi gelmiyoruz turbani okullarda istememekle....sizin gercekten ozgurluk icin savastiginiza ancak o zaman inanirim kapatirim cenemi susar otururum...onun disinda ben kimsenin buraya yazmasini engellemiyorum..isteyen yazar..neden susmaliyim onu anlayamadim...ha pardon ozgurluk vardi dimi evet susmam lazim....
saygilar

nasıl bir özgürlük anlayışınız varki nufusun büyük çoğunluğuna tanınan başörtüsüyle okuma özgürlüğünü
sayıları belkide nufusun milyonda biri olan eşcinsellerin cinsel tercih özgürlükleriyle kıyas yapabiliyorusunuz anlamış değilim

yoksa siz bu milyonda bir olan kısmın içerisindemisiniz (yanlış anlamayın gerçekten soruyorum) eğer böyleyseniz gerçekten size saygı duyarım ki bunu özgürce ifade ettiğiniz için; kaldıki şahsım olarak bu tarz özgürlüğüde saygım en az değerlerime hakaret eden birkaç kendini bilmeze gösterdiğim saygı kadar büyüktür.
sanırım siz cemil ipekçiyi bu konuda en iyi anlayanlardansınız (başörtüsünü kasediyorum zira onun cinsel tercihi aşikardır ve tüm özgürlüğüyle ifade ediyor zaten)
madem eşcinsel diyorsunuz siz cemil ipekçinin türban konusundaki bakış açısınada saygı gösteriyor olmalısınız.
ancak sizin ve cemil ipekçinin arasında türban konusunda bile büyük bir uçurum var
keza o türbanın serbest olmasını açıkça savunan biri.ve ek olarak çok saygı değer fazıl say ın "biz azınlık kaldık ülkede muhafazakarlar ve dinciler çoğunlukta artık türkiyede yaşamak istemiyorum" tarzından yaptığı o muhteşem çıkışa gösterdiği tepkiyide anlamamışsınızdır sanırım.

sevgili eşcinsel savunucusu kardeşşim malesef siz özgürlük adına bir eşcinsel kadar olamadınız
olmak zorunda değilsiniz tabi zira buda bir özgürlüktür.
ancak sizden ricam
kurandan verilen örnekleri biraz daha saygı çerçevesinde telafuz etmeniz olacaktır buna dikkat ederseniz sevinirim.
ayrıca size dini hükümlerle yönetilmediğimiz konusunda katılıyorum ama din ve vicdan hürriyeti ilkesine göre devlet vatandaşının inancına göre yaşamasını sağlayacak ortamı oluşturmak zorundadır.
tabiki dini hükümlere göre yönetilmiyoruz ama bu demek değildirki insanlar dini özgürlüklerini yönetim biçimine feda etsinler.
ki zaten anayasaya göre de bu hak koruma altına alınmıştır.
bugün yapılan ise koruma altına alınan inanç özgürlüğüne getirilen kısıtlamayı kaldırmaktan başka birşey değildir.

son olarak konyada yaşamış olduğunuz olayların ilk yazımdaki söylemlerime bir örnektir. zaten bu tip olayları tasvip etme niyetinde değilim
buna peygamber efendimizden örnek vermek istiyorum
onun zamanında yahudiler bile oruçlu müslümanların önünde yiyip içmezlermiş.
tabi hiç kimsede oruç tutmuyor diye kimseye baskı yapmazmış.
sizin yaşadıklarınızı tüm inananlara mal etmeniz yanlıştır, olaya bu çerçeveden bakarsanız ne dediğimi anlayacaksınız.

herşeye ve herkese rağmen saygılar..

Dipnot:Herkes hakaret ve saygısızlık içermediği takdirde her istediğini AvSuNFoRuM da yazabilir zira burası kimsenin tekelinde değildir.